Zápasy - Dorost 27.11.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Vypjaté drama body nepřineslo. Dorostenci prohráli v Mladé Boleslavi 6:5

Foto Reportáž
Chemici doufali, že završí víkend výhrou. Soupeřem jim ale byla silná Mladá Boleslav, která atakuje nejvyšší příčky. Přestože domácí vedli už o dvě branky, Litvínov se do zápasu vrátil a chvíli dokonce vedl. Bruslaři však potvrdili formu a dokázali si zajistit zisk plného počtu bodů.
18. kolo, 27.11.2021, Extraliga dorostu 2021/22
Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna
6:5
2:0, 1:3, 3:2

Ml.Boleslav

Forst – Skok, Sypecký, Vochvest, Hlinský, Halman, Vlasák, Průšek – Šachl, Hasman, Hradec, Dobner, Hurt, Steklý, Moyseyev, Král, Lisler.

Kokhanin – Soušek, Winkelhöfer, Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Dudáček – Ščislák, Horský, Maštalířský, Liška, Bednařík, Raichl, Peroutka, Tůma, Zikmund, Čech.

Branky a nahrávky

5. Lisler (Hurt, Hradec), 6. Král, 35. Hasman (Dobner), 41. Lisler (Hradec, Vlasák), 46. Dobner (Steklý, Král), 54. Král (Moyseyev, Steklý)
25. Ščislák (Winkelhöfer, Raichl), 25. Čech (Horský, Maštalířský), 31. Tůma (Peroutka, Prokeš), 47. Vyhlídal (Maštalířský), 59. Čech (Vyhlídal)

2:0, 2:3, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5

Hosté získali úvodní vhazování, ale první příležitost si připsal mladoboleslavský útočník Hradec. Jeho pokus ale Kokhanin vytěsnil. Litvínov se nezalekl a předváděl ofenzivní výpady. Domácí Forst měl plné ruce práce se střelou Souška. Přestože chemici byli aktivnější, do vedení šli bruslaři. Hurt v útočné třetině posunul kotouč na volného Oskara Lislera a Mladá Boleslav rázem slavila branku.

Svého kolegu následoval Patrik Král, forvard se prosadil bezprostředně po buly. Litvínovu příliš nepomohlo ani vyloučení Vyhlídala. Oslabení hráči v černožlutých dresech zvládli. Podobné štěstí měli i v dalších minutách. Těsně před koncem prvního dějství mohl náskok navýšit Dobner, jeho ránu k pravé tyči ale Kokhanin vystihl.

Do druhé třetiny nastoupili Severočeši odhodlaněji a jejich snažení neslo kýžené ovoce. Nejdříve Martin Ščislák se štěstím propasíroval kotouč za záda brankáře, poté z mezikruží zamířil přesně Dominik Čech. Litvínov mohl jít dokonce do vedení, protože Ščislákovi se podařilo ujet, bohužel zklamal v koncovce.

Chemici překonali Forsta v polovině zápasu. Peroutkův pokus vyrazil maskovaný muž před sebe, puku se poté ujal Lukáš Tůma a zasunul ho do sítě. Bruslaři nechtěli nechat svou kůži zadarmo, přežili několik velkých příležitostí. V čase 34:39 srovnal účty Dominik Hasman a v Mladé Boleslavi se začínalo zase od začátku.

Na začátku třetí dvacetiminutovky rozjásal domácí střídačku Oskar Lisler a bylo zaděláno na pořádný nervák. Litvínov ale udělal chybu v podobě faulu Bystřického a bruslaři vycítili příležitost. Autorem gólu se stal Miroslav Dobner, který početní výhodu využil. Litvínov ale nic nevypustil a pokračoval v urputném boji. Od modré vyslal dělovku Radek Vyhlídal a drama pokračovalo. Vyrovnání měl na holi Tůma, ale tváří v tvář Forstovi znervózněl.

Šest minut před konec zvedal ruce nad hlavu Patrik Král, jenž se nejlépe zorientoval před Kokhaninem a pohotově dorážel. Hosté poté přečkali dvojnásobné oslabení, následně zvolil hru bez brankáře. V samotném závěru pálil Dominik Čech, jeho rána se otřela o Sypeckého brusle a kotouč skončil v síti. Poslední vteřiny se nesly v duchu napětí, protože mladoboleslavský Skok tvrdě fauloval jednoho z litvínovských. Na ledě začala mela a rozhodčí následně udělili několik trestů.