Zápasy - Junioři 08.03.2022
Autor: Lukáš Bolech

Junioři zdemolovali v severočeském derby Chomutov sedmi góly

Osmé kolo nadstavby o udržení DHL extraligy juniorů nabídlo derby mezi chomutovskými Piráty a litvínovskou Vervou. Hosté předvedli suverénní výkon a i díky hattricku Davida Skuhrovce zvítězili vysoko 0:7.
8. kolo, 8.3.2022, Extraliga juniorů 2021/22
Chomutov, ROCKNET ARÉNA
0:7
0:2, 0:3, 0:2

Chomutov

Tuček (Suk) – Petrásek (C), Cestr, Janda, Rykl – Ekrt, Šugár, Šilar, Krasanovský, Cháb, Svoboda (A), Vostiňák, Černý, Döring, Rindoš

Čermák (Klika) – Baláž, Hocelík, Hák, Werner, Kuchař, Háva – Postl, Danielčák, Stehlík (C), Beran, Vopat, Limanovský (A), Maštalířský, Špaček, Skuhrovec, Slavík

3. Skuhrovec (Stehlík, Maštalířský), 16. Vopat (Limanovský, Werner), 31. Háva (Werner, Balář), 32. Vopat, 38. Skuhrovec (Limanovský), 43. Beran (Špaček, Limanovský), 53. Skuhrovec (Maštalířský, Stehlík)

0:7

Litvínovští junioři šli zásluhou první branky Davida Skuhrovce do vedení již ve třetí minutě první třetiny. Kombinaci Prokopa Limanovského a Adama Wernera ze 16. minuty zakončil přesně Jan Vopat, který upravil skóre na rozdíl dvou branek.

Na 0:3 zvyšoval v polovině utkání obránce Jan Háva. Zanedlouho se dostal podruhé ke slovu Jan Vopat, jenž opět zvýšil spoluhráčům sebevědomí. Před druhou sirénou napodobil Jana Vopata David Skuhrovec a po asistenci Limanovského si také připsal druhou branku.

Z hlediska počtu střel na branku byla třetí třetina tou nejvyrovnanější. Na skóre to však poznat nešlo. David Čermák nepustil za svá záda jediný kotouč a na druhé straně ještě upravili podobu skóre Vít Beran a David Skuhrovec, který tak necelých osm minut před koncem završil hattrick.