Zápasy - Junioři 26.02.2022
Autor: Šimon Kadeřávek

Druhá výhra v řadě! Junioři porazili Kladno po samostatných nájezdech

Litvínovští mladící bojují o setrvání v nejvyšší juniorské soutěži. Soupeřem v sobotním utkání jim byli kladenští Rytíři. Přestože chemici vedli po první třetině už 3:0, Středočeši se dokázali dotáhnout a o bodech musely rozhodnout až samostatné nájezdy.
5. kolo, 26.2.2022, Extraliga juniorů 2021/22
Kladno, ČEZ STADION Kladno - malá hala
3:4sn
0:3, 2:0, 1:0 – 0:0 – 0:1

Kladno

Gabriška (Hykel) – Strnad, Staněk, Perný, Burger, Funk, Sýkora – Hrta, Kočka, Šimek, Šíma, Kuzďas, Kouba

Čermák (Klika) – Hora, Baláž, Kadár, Hocelík, Hák, Hynek, Kuchař – Postl, Danielčák, Stehlík, Beran, Vopat, Limanovský, Maštalířský, Špaček, Skuhrovec, Slavík

23. Staněk (Sýkora), 27. Šimek (Perný, Funk), 49. Šimek (Kočka, Staněk)
6. Slavík (Hocelík, Hora), 16. Kadár (Stehlík), 19. Danielčák (Slavík, Vopat), rozh. náj. Stehlík

0:3, 3:3, 3:4

Poprvé se rozvlnila síť v čase 05:54, když Gabrišku prostřelil Marek Slavík. Do první sirény slavili chemici ještě dvakrát. Nejdříve Stehlík přihrával Jakubu Kadárovi, poté Slavík vybídl ke skórování Tima Danielčáka. Chemici doufali v pohodové utkání, ale Kladno, kterému patří poslední příčka, překvapilo.

Na počátku bylo vyloučení Vopata, v reakci Rytíři proměnili početní výhodu. Sýkora totiž našel přesnou přihrávkou Filipa Staňka a Čermák přišel o čisté konto. O čtyři minuty později si dokonce Kladno připsalo kontaktní branku. Střelcem se stal Filip Šimek a utkání získávalo zajímavou zápletku. Chemici sice měli k dispozici přesilovku, tu však nedokázali proměnit.

Stejně Severočeši dopadli i ve 48. minutě. Na led se totiž vrátil Šíma a promarněnou příležitost Rytíři potrestali. Druhý zásah si připsal Filip Šimek a poslal utkání do prodloužení. V nastaveném čase ale branka nepadla, a tak se přistoupilo k samostatným nájezdům. První gól fanoušci viděli až ve 4. sérii a za jejím autorstvím stál Lukáš Stehlík. Jeho zásah byl nakonec vítězný a Litvínov si připsal důležité body.