Zápasy - Junioři 02.12.2022
Autor: Barbora Kaftanová

Litvínovským juniorům se dnes nepovedlo dostat přes Spartu

Litvínov - Litvínovským hráčům dnes nepřálo štěstí a Sparta odjela s výhrou - 3:5.
27. kolo, 2.12.2022, Extraliga juniorů 2022/23
Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
3:5
1:2, 1:2, 1:1

Klika – Vyhlídal, Werner, Hocelík, Janda, Dudáček, Bystřický, Hynek – Postl, Danielčák, Ekrt, Beran, Slavík, Vopat, Čech, Dej, Bednařík, Špaček, Skuhrovec, Svoboda.

Sparta

Volevecký – Šindelek, David, Červenka, Ducháč, Böhm, Bartoň – Pavlák, Vašíček, Mácha, Novák, Senčák, Hrabovetskyi, Stepanchuk, Theimer, Hamršmíd, Žmola.

16. Ekrt (Vyhlídal, Skuhrovec), 24. Skuhrovec (Vyhlídal, Ekrt), 52. Skuhrovec (Danielčák, Slavík
8. Theimer (Senčák, Ducháček), 19. Ducháč (Hamršmíd, Böhm), 35. David (Novák), 37. Hamršmíd (Novák, Ducháček), 52. Hrabovetskyi (Vašíček, Böhm)

Svoboda, Kosnar – Rubáš, Charvát

4:5

3:0

0:0

184

První dějství započalo rychlým útokem hostů, kteří se pokoušeli dostat přes Kliku. Klika, ale dokázal poslat puk litvínovským juniorům a pomocí hráče Wernera se hra přesunula do pásma hostů, kde už postupně domácí obkličovali Voleveckého. Spartě se ale povedlo vysvobodit a vstřelit. Senčák s Ducháčkem připravili nahrávku pro čekajícího Otu Theimera, který dal gól – 0:1. Po osmi minutách nastalo oslabení hostů, kterého litvínovští hráči využili a dorovnali. Jan Ekrt s asistencí Vyhlídala a Skuhrovce – 1:1. Na to ještě ke konci dovedla Sparta odpovědět a dostala se do vedení. Filip Ducháč dal gól s pomocí Hamršmída a Böhma – 1:2.

Hned na začátku druhé třetiny se dostal tým hostů dvakrát do oslabení, čehož opět Litvínov využil a dorovnal v třetí minutě. Vyhlídalovi a Ekrtovi se povedlo dostat přes ostražité hosty a poslali puk Davidovi Skuhrovcovi, který hned prostřelil Voleveckého – 2:2. Litvínovským hráčům se dařilo držet na straně hostů, tam však stíhal všechno připravený brankář hostů pochytat. Sparta si po chvíli dokázala vybojovat puk a vstřelila branku domácích. František David s asistencí Nováka – 2:3. Hned na to se povedlo hostů, díky oslabení domácích dostat opět do vedení. Sparta obklíčila bránu, kde dovedl Novák nahrát Janu Hamršmídovi, který vstřelil – 2:4.

Díky dvojitému oslabení domácích, byl Klika pod neustálým tlakem, který dokázal statečně vydržet a poslat puk domácím. Hra se poté neustále přesouvala ze strany na stranu, což způsobovalo velice napínavou podívanou. V padesáté druhé minutě Litvínov využil překvapivého oslabení hostů a přidal si gól. David Skuhrovec s asistencí Danielčáka a Slavíka – 3:4. Avšak dlouho netrvalo a Sparta se dovedla dostat přes Kliku. Artem Hrabovetskyi s nahrávkou od Vašíčka a Böhma se dovedl dostat přes obranu a vstřelit do brány – 3:5. Ke konci zápasu si týmy vzaly čas na promyšlenou. Litvínov se pokusil hrát bez Kliky, ale i přes souboj o vstřelení se nic nezměnilo a Sparta odjíždí s výhrou.

Trenér: Martin Tvrzník

„ To se hodnotí blbě, když jsme 3:5 prohráli, ale nenastoupili jsme dobře do toho zápasu. Prostě nebyli jsme připravený, asi tak jak jsme měli bejt. Nebylo to tak důrazný od nás a prostě v podstatě od začátku zápasu jsme ten výsledek honili. Pomohli jsme si přesilovkama, kdykoliv jsme se vrátili, dostali jsme hloupý gól. Sparta nám pak odskočila o dva góly, to už se blbě honilo, takže pro nás škoda. Potřebovali jsme potvrdit body z venku, což se nám nepovedlo“.

Sparta
Trenér: Richard Žemlička

„Přijeli jsme v šestnácti lidech, máme marodku. Ale kluci se k tomu postavili zodpovědně a makali celé utkání a zaslouženě vyhráli“.