Zápasy - Junioři 30.10.2022
Autor: Barbora Kaftanová

Junioři si nedokázali udržet náskok a prohráli se Zlínem

L i t v í n o v - Junioři si dokázali udržet vedení až do poloviny třetí třetiny, kdy Zlín dorovnal. Ani po nájezdech ale Litvínov neuspěl a Zlín odjíždí se dvěma body.
17. kolo, 30.10.2022, Extraliga juniorů 2022/23
Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
6:7sn
1:1, 4:1, 1:4 – 0:0 – 0:1

Čermák – Hora, Vyhlídal, Werner, Janda, Dudáček, Hynek – Postl, Danielčák, Ekrt, Beran, Slavík, Maštalířský, Vopat, Čech, Bednařík, Špaček, Skuhrovec, Svoboda.

Málek (Synek) – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel – Kaláč, Babulík, Dědek, Pilát, Heš, Babenko, Marek, Sadovikov, Chludil, Laciga, Čechmánek, Ramert, Tomek.

1. Danielčák (Skuhrovec, Janda), 21. Vopat (Maštalířský, Hora), 24. Bednařík (Čech, Ekrt), 27. Ekrt (Bednařík, Dudáček), 31. Svoboda (Vyhlídal, Vopat), 55. Skuhrovec
7. Heš (Pilát, Chludil), 31. Babulík (Babenko, Tomek), 51. Heš (Hamrla, Synek), 57. Čechmánek (Babenko), 57. Dědek (Burian, Nábělek), 59. Sadovikov (Chludil, Zavřel)

1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:7

Zápas začal příjemným překvapení a litvínovští hráči dovedli hned v první minutě vstřelit bránu: Janda a Skuhrovec připravili plochu pro Tima Danielčáka, který se hned dovedl dostat přes Málka – 1:0. Zlínští se to hned snažili dohnat, přes Čermáka se dostali ale až v sedmé minutě: střela se povedla Lukášovi Hešovi s asistencí Piláta a Chludila – 1:1. Hosté to ale stále nevzdávali a obkličovali Čermákovu bránu, ten se dovedl udržet a díky tomu nepadl žádný další gól do konce první třetiny.

V druhém dějství se opakovala historie a v první minutě Litvínov opět tečoval: domácí využili aktivnějšího začátku a gól dal Jan Vopat s asistencí Maštalířského a Hory – 2:1. Domácím se podařilo překonat Synka podruhé v této třetině a připsali si tak další gól: Bednařík s asistencí Čecha a Ekrta – 3:1. O tři minuty později se Litvínov dostal opět do vedení: Jan Ekrt s asistencí Bednaříka a Dudáčka – 4:1. Litvínov se držel branky hostů zuby nehty, což jim přineslo vzápětí hned další gól: Vyhlídal a Vopat připravili pěknou nahrávku Tadeášovi Svobodovi, který ji dokázal proměnit – 5:1. Zlínští berani si to ale nenechali líbit a přebrali puk domácím. Babenko a Tomek připravili střelu Richardovi Babulíkovi, který přidal druhý gól – 5:2. Ke konci druhé třetiny se boj odehrával na obou stranách hřiště, tudíž ve střehu musel být stále Čermák i Synek.

Litvínov i u třetí třetiny začal aktivnějším začátkem. To se ale velmi rychle otočilo a hosté obklopili bránu Čermáka, který byl pod palbou střel. Přes domácí bránu se jim povedlo dostat až v padesáté minutě: Synek poslal vystřelený puk Hamrlovi, který asistoval při gólu Lukášovi Hešovi – 5:3. Poslední a šestý gól přidali domácí v padesáté čtvrté minutě: hráč David Skuhrovec si vybojoval místo u brány hostů – 6:3. Na to zlínští odpověděli brankou: Jakub Čechmánek s asistencí Babenka – 5:4. V té samé minutě vstřelil Zlín ještě jedu branku: za asistence Buriana a Nábělka zabodoval Matyáš Dědek – 6:5.

V padesáté osmé minutě si vzali oba týmy oddechový čas, aby promysleli zbytek hry. Ale o minutu později se podařilo Zlínu proklouznout přes obranu domácích a dorovnali skóre: gól vstřelil Stanislav Sadovikov s asistencí Chludila a zavřela – 6:6. Po skončení šedesáti minut zápasu se oba týmy dočkali pětiminutového prodloužení hry. I po prodloužení si ani jeden z týmů nevybojoval branku a hra pokračovala nájezdy. Druhý vyslaný hráč zlínského týmu dal první a poslední gól v nájezdech: Lukáš Chludil proměnil a díky němu zlínští hráči odjíždějí s výhrou.

Trenér: Martin Tvrzník

" No, ztratili jsme dva body. Zápas jsme měli dobře rozehraný a vedli jsme 6:3. Jinak by se nám nemělo stávat tady to, prostě šest minut před koncem vedeme o tři góly a necháme si to utéct. Rozhodne naše chyba, je hodně důležité dohrát až dokonce zápasu. "

Trenér: Luboš Jenáček

"Tak první třetina se nám podařila, tam jsme byli lepší, ale nedali jsme žádnou branku. Z těch šancí pouze jednu. Ve druhé třetině na nás Litvínov určitě přidal a byl lepší. Deset minut před koncem se dalo říct, že bylo rozhodnuté. Ale takový malý zázrak přišel, což nikdo nečekal, a máme dva body po nájezdech. Takže určitě nečekané. Jako bude dobrá cesta z Litvínova do Zlína. "