Zápasy - Junioři 21.10.2022
Autor: Barbora Kaftanová

Juniorka i přes solidní závěr těsně prohrála s Hradcem Králové

H r a d e c K r á l o v é – Litvínovští junioři se opravdu snažili, ale na výhru proti Mountfieldu to nestačilo. Z východu Čech si tedy odváží porážku 3:4.
15. kolo, 21.10.2022, Extraliga juniorů 2022/23
Hradec Králové, ČPP ARÉNA
4:3
3:0, 1:2, 0:1

Mountfield HK

Kasal – Boukal, Táborský, Žaba, Hrbek, Havlíček, Hušek, Pelda – Giesl, Prášek, Vencl, Moravec, M. Beneš, Novotný, Klíma, Idžan, Brožek, Král, M. Beneš, Pajer.

Klika (Čermák) – Hora, Dudáček, Werner, Bystřický, Hynek – Postl, Danielčák, Ekrt, Beran, Slavík, Vopat, Ščislák, Bednařík, Špaček, Svoboda, Dej.

1. Král (Beneš, Moravec), 8. Moravec (Táborský, Pajer), 19. Pajer (Beneš), 28. Táborský (Pajer, Moravec)
35. Dej (Hora, Slavík), 40. Slavík (Hora, Vopat), 50. Bednařík (Svoboda, Vopat)

4:0, 4:3

Zápas započal střelou ze strany Hradce. Byl to velice rychlý útok, který se povedl a Hradec dal v první minutě gól: Lukáš Král střelil do brány pomocí asistence Beneše a Moravce – 1:0. Litvínov se snažil dorovnat. To se ale nepovedlo kvůli vyloučení jednoho z hráčů a domácí opět zabodovali: Petr Moravec využil přesilovky s asistencí Táborského a Pajera – 2:0. V devatenácté minutě padl další zcela nečekaně a Mountfield si připsal svůj třetí gól první třetiny: Lukáš Pajer svojí střelou propálil Kliku, k tomu mu pomohl spoluhráč Beneš – 3:0. Ke konci třetí třetiny si hosté vyměnili brankáře a Klika si šel sednout. První třetina tedy dopadla velice dobře pro Hradec Králové, který odešel do šatny s tříbrankovým náskokem.

Do druhé třetiny opět vstoupili lépe domácí a dokázali to hned v sedmé minutě: kdy Šimon Táborský s pomocí asistence Moravce a Krále přidával Hradci další zářez – 4:0. Po nevydařených pokusech Litvínova se ale hosté dočkali přesilovky a dali svůj první gól zápasu: Daniel Dej dokázal vyrazit puk hostů a střelil mezi betony, asistence Hora a Slavík – 4:1. Přesně čtyři minuty poté hosté přidali další gól: Hora nahrál Markovi Slavíkovi, který povedenou kličkou dokázal vstřelit branku – 4:2. Druhá třetina skončila velmi pozitivně pro hosty.

Litvínov vstoupil do třetí třetiny s nadějí a hned v desáté minutě přidal další gól: Svoboda vybojoval puk blízkému Jakubovi Bednaříkovi, který se dokázal dostat přes Kasala – 4:3. Domácí se snažili odolávat tlaku žlutočerných a snažili se zodpovědně bránit. V padesáté osmé minutě vyslali hosté brankáře na střídačku a zkoušeli štěstí v šesti. Domácím se nepodařilo střelit do prázdné branky, tudíž až do závěru se udrželo stejné skóre. Po závěrečném písknutí nedokázaly oba týmy udržet své emoce a na ledě vypukla hromadná šarvátka.

Trenér: Jiří Janoušek ml.

Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, hodně nám pomohl gól hned z prvního střídání. V tomto duchu třetina pokračovala, přidali jsme další dvě branky. Je škoda, že jsme ve druhé třetině za stavu 4:0 začali hrát trochu lehkovážně a v podstatě jsme soupeři darovali dva góly, což ho nakoplo a zároveň nechalo utkání otevřené. Ve třetí části jsme zbytečně inkasovali, ale vážíme si toho, že mužstvo se potom semklo a závěr ubojovalo. Bereme tři body, které jsme hodně potřebovali.

Trenér: David Kočí

Nezachytili jsme začátek utkání, kde si Hradec vytvořil náskok. Hráči měli zbytečně vysoký respekt k soupeři, do sestavy přišel Pajer s Moravcem. Hradec nám utekl o čtyři góly, což se těžko dohání. Druhá půlka zápasu byla z naší strany dobrá, ale už jsme srovnat nedokázali.