Zápasy - Junioři 08.10.2022
Autor: Barbora Kaftanová

Litvínov si doma neporadil se Třincem

Litvínov - Litvínov se nedokázal ubránit Třinci a klesl v tabulce na čtvrté místo.
12. kolo, 8.10.2022, Extraliga juniorů 2022/23
Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
2:5
1:2, 1:0, 0:3

Čermák – Hora, Vyhlídal, Werner, Janda, Dudáček, Bystřický – Postl, Danielčák, Ekrt, Beran, Slavík, Vopat, Bednařík, Ščislák, Špaček, Skuhrovec, Svoboda.

Třinec

Klimek – Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Holinka, Volas, Moškoř, Šutý, Pánek, Spěváček, Cedzo, Ullrych, Šotkovský, Hlávka, Šilar, Kozlík.
Branky a nahrávky: 11:46 Skuhrovec (Slavík; 5/5), 23:52 Vopat (Svoboda; 4/5) – 05:09 Holinka (Moškoř; 5/5), 05:35 Šilar (Kozlík, Kremnický; 5/5), 51:37 Spěváček (Volas, Šilar; 5/5), 55:51 Cedzo (Moškoř, Buják; 5/4), 59:41 Kozlík (Klimek; 5/5). Rozhodčí: Zeliska, Květoň – Hradil, Šimánek. Diváci: 120. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

Zeliska, Květoň – Hradil, Šimánek

6:4

0:1

1:0

120

0:2, 2:2, 5:2

Do první třetiny vstoupil aktivněji hosté. Což zapříčinilo v první minutě vyloučení obránce Jandy. Třinec se snažil využit přesilovky, ale marně. Avšak v páté minutě se jim už podařilo překonat brankáře Čermáka a skórovali: Moškor připravil střelu Holinkovi, který ji využil a dal gól – 0:1.

Vzápětí jsme od Třince dostali další rychlý gól: Šilar s asistencí Kozlíka a Kremnického – 0:2. Litvínov si to ale nenechal líbit a začal hrát aktivněji, což zapříčinilo gól Litvínova: Slavík nahrál na gól Skuhrovcovi, který dokázal najít skulinku u levé tyče a vyrovnal – 1:2.

V druhé třetině jsme mohli vidět mnoho pokusů ze strany Třince, avšak nedokázali se dostat přes obranu Litvínova. Zatímco Litvínov v čtyřiadvacáté minutě dokázal zaskórovat a vyrovnat: Svoboda vyrazil vstříc brankáři hostů, ale těsně před bránou nahrál Vopatovi, který se nemýlil a vyrovnal stav utkání – 2:2. Dokonce druhé třetiny nepadl ani jeden gól a hra se vyrovnala.

Ve třetí třetině se prosadili jenom hosté, od kterých jsme dostali další tři góly. Rozhodující gól utkání střelil Spěváček, kterému nabil do mezikruží Volas – 2:3. U druhého gólu třetí třetiny využili hosté nedisciplinovanost domácích: Moškor a Buják dokázali najít volného Cedza, který svou střelou zvýšil na – 2:4. V sedmapadesáté minutě si vzali domácí oddechový čas a odvolali Čermáka z brány.

Dvacet sekund před koncem třetiny se podařilo Třinci dát konečný gól z půlky hřiště do prázdné brány: Střelil Kozlík s asistencí Pospíšila – 2:5.