Zápasy - Dorost 09.09.2023

Dorostenci porazili Mladou Boleslav a jsou stoprocentní

Litvínovský dorost zatím v novém extraligovém ročníku válí. Po výhře na ledě Sparty si mladí chemici poradili také s Mladou Boleslaví. Bruslaři sice na severu Čech vedli, Litvínov ale třemi góly průběžný výsledek otočil a zvítězil 3:1.
9.9.2023, Extraliga dorostu 2023/24
Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
3:1
2:1, 0:0, 1:0

Trejbal – Bozseník, Babka, Honzík, Žák, Břenda, Uhlík – Petružálek, Bednařík, Cvikl, Kurnat, Pospíšil, Sedláček, Trefný, Koky, Raichl, Peroutka, Dostál.

Ml.Boleslav

F. Kovář – D. Kovář, Hora, Kříž, Doležel, Čermák, Šilhavý, Macháček – Hrouda, Churáček, Vasiak, Matějka, Kurka, Hanyš, Trefil, Beran, Kristek, Hájek.

Branky a nahrávky: 06:10 Bozseník (Trefný; 5/4), 12:08 Břenda (Bozseník, Bednařík; 5/5), 52:29 Trefný (Raichl, Uhlík; 5/5) – 00:31 Kurka (Hanyš, Churáček; 5/5). Rozhodčí: Domský – Kurtin, Goltsch. Diváci: 130. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Domský – Kurtin, Goltsch

4:5

1:0

0:0

130

Druhý zápas dorostenecké extraligy nezačal pro Litvínov ideálně, protože hned po 31 sekundách hry se mohl radovat z branky hostující Adam Kůrka, který po pohledné nahrávce od Petra Hanyše, neměl problém zakončit. Mladoboleslavští hokejisté se z náskoku příliš dlouho neradovali, protože se o necelých pět minut dostal k puku David Bozseník, jenž využil kolize dvou hráčů Mladé Boleslavi a uspěl tváří v tvář Františku Kovářovi.

A pro domácí bylo do přestávky ještě lépe a to, když se Davidovi Bozseníkovi vybojovat kotouč, ten posunul kotouče na Jonáše Bednaře, jenž jej přesně nahrál Danielu Břendovi, který skrz clonu umístil puk do horních pater branky.

V druhé části jsme sice neviděli přesnou trefu, za to však byla rozhodně nejzajímavější na šance především pro Bruslaře, ti se dostávali do velmi slibných pozic, ale na branku to nestačilo. Ohromnou příležitost skórovat a vyrovnat zápas dostali hosté, když Tobias Trejbal, brankář litvínovské Vervy, zpoza branky rozehrál nepřesně a namazal kotouč před zcela volnou branku jednomu z Mladoboleslavských, ten zakončit nedokázat.

Do druhé velké šance se dostal Marek Trefil, jeho rána orazítkovala pouze horní tyčku itvínovské klece. Mladoboleslavští hokejisté prováhali i druhé zaváhání brankáře Trejbala, jenž kotouč rozehrál tak, že se odrazil od brusle jeho spoluhráče k jednom z hostujících hráčů, ke vstřelení gólu to opět nevedlo.

V poslední třetině zápasu jsme mohli pozorovat důležitý okamžik, kdy František Kovář svým zákrokem proti samostatnému úniku Jana Honzíka v 44. minutě udržel jednobrankový rozdíl. Co se nepovedlo Janu Honzíkovi v 53. minutě, to napravil Jan Trefný, jemuž se povedlo svým bekhendovým zakončením v samostatném úniku překonat Kováře. Chemici tak zvítězili i ve druhém utkání sezony.

Velké drama, dorost se ale vrací z Boleslavi bez bodů

Litvínovští dorostenci toužili v Mladé Boleslavi navázat na včerejší ideální vstup do nové sezóny, když na svém ledě porazili nováčka z Plzně 5:1, po velké bitvě ale slavili Středočeši.
Zápasy - Junioři včera

Junioři vítězí i ve třetím kole a vedou DHL extraligu!

Dva dny, dva domácí zápasy. Mladá hráči Vervy dnes po Přerově na svém kluzišti přivítali Berany ze Zlína.

Ideální vstup do sezóny, dorost nedal šanci plzeňským Vlkům

Extraliga dorostu vytáhla svou oponu, litvínovští dorostenci na úvod nového ročníku přivítali na svém ledě nováčka soutěže - Pilsen Wolves.