Zápasy - Dorost 06.01.2024
Autor: Jakub Štěrba

Dorostu utekl v Jihlavě začátek a domů se vrací bez bodů

Včera vybojoval litvínovský dorost dva body na ledě Tábora, na tento úspěch chtěli navázat v dalším zápase v Jihlavě, tam jim ovšem utekl start utkání.
4. kolo, 6.1.2024, Extraliga dorostu 2023/24
Jihlava, Malá hala
6:3
3:1, 1:1, 2:1

Jihlava

Štěbeták (Bican) – Tomica, Tramba, Zmrhal, Holas, Slavíček, Podroužek (A), Verbeshchuk – Katolický, Š. Adamec, Kytka – Chvátal (C), Nejedlý, Grabowski – Kouba, Lukáš, Hrodek – Beraczka.

Trejbal (Udržal) – Žák, Břenda, Uhlík, Winkelhöfer (C), Babka, Š. Postl, Bozseník – Cvikl, L. Dostál, M. Peroutka – Raichl (A), Koky (A), Trefný – Kurnat, Vondráček, Bednařík.
Branky a nahrávky: 1. Chvátal (Grabowski, Nejedlý), 4. Katolický (Tomica, Š. Adamec), 11. Grabowski (Nejedlý), 30. Grabowski (Kytka, Š. Adamec), 46. Kytka (Katolický, Zmrhal), 59. Nejedlý (Holas, Chvátal) – 6. Trefný (Babka), 37. Winkelhöfer (Raichl), 54. Trefný (Bozseník, M. Peroutka).

2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3

Dukla měla lepší vstup do zápasu, hned po necelé minutě se zjevil sám před brankáře Ondřej Chvátal, který si v zakončení vedl chladnokrevně. V polovině čtvrté minuty bylo s Vervou ještě hůře. Po rychlé souhře se opřel do puku Šimon Katolický, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O dvě minuty se prosadili i hosté. Bleskově po vyhraném buly se puk dostal na pravou stranu, odkud se nemohl trefit přesněji Jan Trefný. Bláznivý úvod nicméně pokračoval. Nejedlý si pro sebe vyhrál buly, následně oslovil u druhé tyče volného Henryka Gragowskiho, který měl před sebou již jen prázdnou bránu. Obě mužstva si posléze zahrála ještě přesilovou hru, skóre se v první periodě ale již nezměnilo.

Prostřední část odšpuntoval svou hezkou akcí Šimon Katolický. Ten po pravé najel do pásma, následně obkroužil litvínovskou klec a posunul kotouč na vrchol na hůl Štěpána Adamce. Ten neváhal ani chvíli a z první vypálil, avšak pouze do betonů litvínovského gólmana. Nedlouho poté si až před Štěbetáka najel Václav Raichl, ten ovšem náskok Dukly nesnížil. V polovině zápasu naopak Jihlava mířila přesně. Henryk Grabowski byl důrazný na brankovišti a po jeho zásahu vedli domácí již o tři branky. Třetí třetina avšak ještě slibovala drama, jelikož poslední slovo ve druhé části měli přece jen hosté. V přesilové hře si najel před branku obránce Jakub Winkelhöfer, který přes beton snížil na 2:4.

Severočeši si zahráli na úvod závěrečné dvacetiminutovky přesilovou hru, jenomže místo tížené kontaktní branky Jihlava krátce po ubráněném oslabení sama trestala. V situaci dvou na jednoho našel Katolický hůl Daniela Kytky, který jen jemně tečoval za záda Trejbala. Jan Trefný ještě dokázal jednou snížit, když v početní výhodě dostal ideální přihrávku. Jenomže závěrečný risk s odvolaným brankářem jim nevyšel. Radek Nejedlý si vzal puk pod svá bedra, najel si do pásma, odkud trefil prázdnou bránu. Litvínov prohrál v Jihlavě 3:6.

Jihlava
Trenér: Michal Broš
V utkání s Kladnem jsme trochu žehrali na nedostatek energie, nastavení, přístup, touhu po tom, abychom do toho od prvního střídaní šlapali. To tam nyní bylo a víceméně dva rychlé góly utkání rozhodly. Přestože nás soupeř chvílemi tlačil a měli jsme zbytečně moc vyloučení. Hodně jsme se tedy bránili, ale po celou dobu jsme drželi náskok dvou gólů a když už to vypadalo, že se soupeř k nám přibližuje, tak jsme dokázali odskočit. Poděkovali jsme klukům jednak za parádní přístup a jednak za to, že to zvládli proti silnému soupeři.
Trenér: Robert Kaše
Zhodnocení je úplně jednoduché. Vstoupili jsme špatně do zápasu a už ve druhé minutě jsme prohrávali 0:2. Pak se to už těžko dohánělo. Předchozí duel byl v tomto hodně stejný, což nás stálo hodně sil a teď, hned následující den, jsme už neměli sílu na obrat a soupeř zaslouženě vyhrál.

Velké drama, dorost se ale vrací z Boleslavi bez bodů

Litvínovští dorostenci toužili v Mladé Boleslavi navázat na včerejší ideální vstup do nové sezóny, když na svém ledě porazili nováčka z Plzně 5:1, po velké bitvě ale slavili Středočeši.
Zápasy - Junioři včera

Junioři vítězí i ve třetím kole a vedou DHL extraligu!

Dva dny, dva domácí zápasy. Mladá hráči Vervy dnes po Přerově na svém kluzišti přivítali Berany ze Zlína.

Ideální vstup do sezóny, dorost nedal šanci plzeňským Vlkům

Extraliga dorostu vytáhla svou oponu, litvínovští dorostenci na úvod nového ročníku přivítali na svém ledě nováčka soutěže - Pilsen Wolves.