Zápasy 13.10.2012
Autor: Ondřej Vlk

Junioři: Horák vymazal liberecké střelce, Litvínov slaví vítězství 4:0

Litvínovští junioři se vydali ve dvanáctém kole extraligy pod liberecký Ještěd. Litvínovu se od začátku sezóny nedaří v domácím prostředí, ale ve venkovních zápasech mají litvínovští mladíci výbornou bilanci. Junioři předvedli dobrý defenzivní výkon i ve Svijanské aréně, kde vynikal především hostující brankář Horák, který nepustil ani jeden puk do své branky. Už od úvodu zápasu Litvínov dobře bránil a čekal na chyby domácích a to se jim vyplatilo litvínovští se prosadili už v úvodní třetině a svůj náskok postupně navýšili na konečných 4:0, dvěma brankami se blýskl litvínovský útočník Trübenekr.
12. kolo, 13.10.2012, Extraliga juniorů 2012/13
0:4
0:1, 0:2, 0:1

Liberec

Sobotka - Beránek, Jandejsek, Pálek, Pilař, Pyrochta, Slavík, Turek, Zuzaník - A. Chlapík, Dlouhý, Klíma, Krucký, Langhammer, Maďar, Mikyska, Psota, P. Urban, Vlk, Zacha, Šimek.

Horák - Cvrk, Fučík, Hora, Kasal, Kokeš, Strejček - Kuchař, Mical, Písařík, Průša, Smolka, Trübenekr, Válek, Švarc, Řehoř.
Branky a nahrávky: 9. Trübenekr (Průša, Smolka), 35. Mical (Fučík, Strejček), 36. Trübenekr (Kasal, Kokeš), 59. Písařík (Hora, Horák). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Horínek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:42.
Domácí celek byl blízko k otevření skóre, už po třech minutách měl výtečnou šanci po křižném pasu Patrika Urbana Maďar, ale litvínovský brankář Horák střelu vykopl. Krátce nato v černém unikl liberecké obraně Trübenekr, jenž v souboji jeden na jednoho minul klec. A nakonec to byli Chemici, kdo se první ujal vedení. Přečíslení vyřešil Průša přihrávkou na Jana Trübenekra, jenž propálil přemisťujícího se Sobotku – 0:1.

Největší šanci na vyrovnání měl ve zbytku dějství obránce Pálek, který pálil z levého kruhu odražený kotouč přes několik stínících hráčů, ale Horák nadále držel čisté konto. Hned vzápětí se do samostatného úniku dostal Patrik Urban, jenže i proti němu vyšel lépe strážce litvínovské svatyně.

Ze začátku druhé dvacetiminutovky to byla opět dvojice Maďar-Urban, která ohrozila Horákovu branku. Tentokrát souhru zakončil opět Maďar, jenže beton hostujícího gólmana byl na správném místě. O minutu později vstoupili Liberečtí do své první přesilovky, kterou ihned mohl využít Pyrochta. Jeho dělovku od modré však ztečovala obrana Chemiků mimo branku. Navíc mohlo být všechno úplně jinak, kdyby o pár sekund později Sobotka nevychytal unikajícího Průšu.

Nakonec to ale přes všechnu snahu domácích byli hosté, kdo skóroval. Povedenou kličkou do bekhendu zvýšil litvínovské vedení při brejku Martin Mical – 0:2. Na další branku Chemici čekali pouze čtyřicet vteřin, než se podruhé v utkání trefil Jan Trübenekr – 0:3. Ještě před sirénou mohl snížit rozdíl aktivní Maďar, Horák ale nemusel proti vysoké střele zasahovat.

Ve třetím dějství to dlouho vypadalo, že už se stav měnit nebude. Šance sice byly na obou stranách, ani na jedné se však nejednalo vždy o klíčová ohrožení branky soupeře. Branka padla až minutu před koncem, kdy liberecké defenzivě unikl Pavel Písařík, kapitán hostů, který si pak položil Sobotku a zvýšil na 0:4, což byl také konečný stav střetnutí.