Zápasy 04.01.2013
Autor: Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov dokázal vstřelit Vítkovicím jen jednu branku!

Litvínov vyjel k zápasu poprvé po třítýdenní vánoční pauze. Domácím se příliš nevedlo, selhali především v koncovce. Skvělým výkonem se prezentoval hostující brankář Kubáň, který pustil pouze jeden gól. Domácí si sice dokázali vytvořit dost šancí, ale využít dokázali jen jednu. Hosté naopak své šanci zužitkovali a zaslouženě si odváží z Litvínova 3 body.
27. kolo, 3.1.2013, Extraliga juniorů 2012/13
1:4
0:2, 0:1, 1:1

Horák (od 26. Soukup) - Cvrk, Svoboda, Fučík, Ernst, Strejček, Kasal, Šrámek, Písařík, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Malec, Mical, Švarc, Smolka.

Vítkovice

Kubáň - Černín, Král, Tomi, Hawlík, Illéš, Jonáš, Česlík, Hudeček, Slováček, Kilnar, Klok, Richter, Deutsch, Holý, Blahuta, Pasker, Bail, Ballner
Branky a nahrávky: 51. Písařík (Smolka, Šrámek) - 8. Tomi (Blahuta, Hudeček), 13. Illéš (Richter, Klok), 25. Ballner (Holý, Slováček), 60. Illéš (Richter). Rozhodčí: Orlický - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 171. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Litvínov vstoupil do zápasu aktivně, již v úvodních minutách hry si domácí vytvořili několik slibných šancí, ale hostující Kubáň dokázal vše pochytat. Vítkovice se však osmělily a několikrát dokázaly dostat Litvínov pod tlak. Střela od modré hostujícího Hawlíka ještě v brance neskončila, zasáhnout stačil pozorný Horák. Vítkovice dál tlačily a to jim přineslo úspěch, Blahuta s Vojtěchem Tomi se dostal do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný bez problémů trefil odkrytou klec.

Vítkovice měly v první třetině převahu a domácí obrana nestíhala bránit jejich výpady. Ve třinácté minutě se mohli opět radovat hosté. Horák dokázal vyrazit puk jen před Richtera, který poslal přesnou přihrávku přímo na hokejku Jakubu Illéšovi, který zvýšil na 2:0! V sedmnácté minutě mohli Chemici snížit, ale ani Malec ani Čeřovský nedokázali překonat ležícího Kubáně. Hned z následné akce měli domácí opět obrovskou šanci, Trübenekr uháněl sám na Kubáně, ale ten byl dnes k nepřekonání. Hosté tak odcházeli do kabin po první třetině s dvoubrankovým náskokem.

Druhá třetina se odehrávala v duchu té první. Nedůrazní domácí hráči pouštěli do šancí vítkovické hráče a Horák se měl v brance co otáčet. Chemici sice dokázali nebezpečně zahrozit, ale proti stál pozorný Kubáň. Ve 25. minutě se hosté dostali do rychlého protiútoku a David Ballner trefil levý horní růžek Horákovy branky 3:0! To už bylo na Horáka moc, a tak odejel vystřídat. Domácí se poté zvedli a začali ohrožovat hostující branku, ale opět bezúspěšně. Dvě minuty před koncem druhé třetiny si vystřihl krásné sólo domácí Šrámek, Kubáně však opět překonat nedokázal.

Ve třetí třetině domácí zlepšili pohyb a začali dobře napadat. Vítkovičtí hráči zase dobře bránili střední pásmo, a tak bylo pro domácí hráče těžké se prosadit. Hosté hru dobře kouskovali, aby si Litvínov nevytvořil souvislý tlak. V polovině posledního dějství vykřesal alespoň malou naději Pavel Písařík, když využil přesilovku 4 na 3.

Oceláři však opět začali podnikat nebezpečné protiútoky do otevřené domácí obrany. V 54 minutě se do obrovské příležitosti dostaly Vítkovice, Soukup střelu Holého jen se štěstím vytěsnil nad branku. Z následného protiútoku mohl snížit Šrámek, ale nezakončil přesně. Litvínov ještě zkusil hru se šesti bruslaři v poli, ale hosté toho dokázali využít a Karel Richter dokázal trefit opuštěnou branku.