Zápasy 20.09.2012
Autor: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov doma nestačil na Olomouc

Litvínov nastoupil k domácímu utkání se vzdáleným soupeřem z Olomouce. Domácí i přes střeleckou aktivitu nesehráli dobré utkání. Hosté hráli účelně a tak si po zásluze odvezli cenné tři body. Nic na to nezměnil ani dobrý výkon brankaře Horáka.
5. kolo, 20.9.2012, Extraliga juniorů 2012/13
ZS Ivana Hlinky
2:3
2:1, 0:2, 0:0

Horák – Kokeš, Cvrk, Svoboda, Jurčík, Fučík, Hora, Strejček, Řehoř, Písařík, Průša, Malík, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Zavřel, Mical, Švarc, Smolka.

Olomouc

Lukáš – Kovář, Škůrek, Brančik, Číp, Hes, Vrabel, Hradil, Králík, Vaculín, Jergl J., Zitka, Šťastný, Vondra, Ostřanský, Jergl A., Lehečka, Machala, Kunce, Shejbal.
Branky a nahrávky: 4. Válek (Trübenekr), 12. Švarc (Čeřovský, Zavřel) – 9. Jergl (Lehečka), 25. Lehečka (Číp), 30. Kunce (Brančik, Šťastný). Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Mašek. Vyloučení: 4:7, navíc Hora (LIT) 5 min. + OK [HRUB], Králík (OLO) 5 min. + OK [HRUB]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 49:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Litvínov utkání nezačal dobře, již ve druhé minutě se sám před Horákem zjevil hostující Číp, ale Horák skvělým zákrokem podržel svůj tým. Hosté se i nadále tlačili před domácí branku, k úspěchu to však nevedlo. Ve třetí minutě se po pěkném pasu Trübenekra dostal do samostatného úniku Lukáš Válek a forhendovým blafákem překonal Lukáše. V páté minutě přehnal důraz v útočném pásmu Průša, a tak si šel odpočinout na trestnou lavici. Hosté využili přesilovou hru během osmi vteřin, když Jiří Jergl ranou od modré čáry nedal Horákovi sebemenší šanci zasáhnout.

Litvínov poté začal dobře napadat a to se domácím vyplatilo, ve dvanácté minutě zakončil pěknou akci Zavřela s Čeřovským střelou nad lapačku Marek Švarc . Ale hosté se nezalekli a dále svou důslednou obranou nepouštěli domácí do větších šancí. Litvínovští junioři hráli na konci třetiny přesilovku 5 na 3, tuto výhodu však nevyužili.

Do druhé třetiny vstoupili hosté aktivně, hned v prvních minutách druhého dějství se měl Horák co ohánět, svou branku však dokázal uhlídat. Nápor Olomouckých vrcholil v páté minutě druhé třetiny, kdy využil přesilovou hru Jakub Lehečka . Domácí obrana se doupoštěla řady chyb a po střele Jergla mohla Olomouc vést 3:2, ale proti byl výborný Horák.

V polovině zápasu byl už domácí gólman bezmocný, když vyrazil střelu Brančika jen před volného Daniela Kunceho, pro něhož nebyl problém dorazit puk do prázdné branky. Domácí byli po této brance jako opaření, světlou chvilkou byla jen akce Smolky s Jurčíkem v závěru třetiny, ale střelu prvně jmenovaného Lukáš chytil do své lapačky.

Do závěrečného dějství domácí vstupovali s jednogólovým mankem. Ale už ve druhé minutě této třetiny se utkání vyostřilo, Hora dohrál u mantinelu nebezpečně Králíka a strhla se bitka v rohu kluziště. Hora měl v bitce navrch, uštědřil Králíkovi pár ran a ještě ho složil na zem, po této situaci oba aktéři zamířili rovnou do kabin. Domácí tato situace nabudila, byli lepším týmem a často svého soupeře svírali v útočném pásmu.

I přes tento tlak se domácím nedařilo především v koncovce nebo vynikl hostující brankář Lukáš. V závěru zápasu udržel domácí ve hře opět skvělý Horák, který lapil únik Ostřanského. Litvínov stupňoval svůj tlak, ale pořád ne a ne se prosadit. V závěru zápasu domácí zkusili hru se šesti bruslaři v poli, ale ani tak se jim vyrovnat nepodařilo a hosté si odvážejí všechny tři body.

Radim Skuhrovec (HC LITVÍNOV): „Ukázali jsme si, že se hraje šedesát minut a ne jen posledních deset. Tu touhu po vítězství, co jsme měli posledních deset minut, jsme bohužel nepřenesli do celého zápasu. Makali jsme jen posledních deset minut a to je pro hokej strašně málo. Hokej se hraje na góly a my jich zatím dáváme málo, proto se nám tento zápas absolutně nepovedl.“
Olomouc
Kamil Přecechtěl (HC OLOMOUC): „Myslím si, že jsme sem přijeli s tím, abychom tu neobdrželi moc branek a odehráli dobré utkání. To si myslím, že se nám povedlo. Hráli jsme dobře aktivní hokej a až na nějaké menší výpadky jsme po zásluze utkání vyhráli.“