Zápasy 23.02.2013
Autor: Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov nastřílel Spartě pět branek, dvěma góly se blýskl Válek

Litvínov v 6. kole nadstavbové části zavítal na led pražské Sparty. Chemici chtěli odčinit těsnou čtvrteční porážku v Brně a to se jim také povedlo. V úvodní třetině položili základ úspěchu dvěma brankami. Ve druhé třetině dokázali přidat další dvě branky a Sparta dokázala už jen snížit. Chemici ještě pojistili své vítězství trefou do prázdné branky v 59. minutě.
39. kolo, 23.2.2013, Extraliga juniorů 2012/13
Praha
2:5
0:2, 1:2, 1:1

Sparta

Neužil - Bílek, Švaříček, Skřivánek, Březina, Veselý, Doležal, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Teubner, Brzobohatý, Eis, Arnošt, Matějček, Hampl, Procházka.

Horák - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Fučík, Strejček, Kasal. Zavřel, Šrámek, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Malec, Mical, Švarc.
Branky a nahrávky: 40. Matějček (Veselý), 50. Brém (Veselý) - 7. Válek, 11. Šrámek (Zdeněk), 37. Válek (Mical), 38. Cvrk, 59. Trübenekr (Horák). Rozhodčí: Würtherle - Rybáček, Marek. Vyloučení: 2:6, navíc Kokeš 10 min. NESP. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Střely na branku: 37:44. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 4:2, 5:2.

Hosté z Litvínova vstoupili do třetiny o mnoho lépe a po deseti minutách vedli již 2:0. Nejprve úspěšně dorážel Lukáš Válek, na 2:0 pro Litvínov zvýšil rovněž po dorážce Jakub Šrámek.

Domácí byli i tak aktivní a nebylo znát herního útlumu. I proto se musel Horák v brance hostů otáčet, v úvodní části ale puk za svá záda nepustil. A to ani při hře čtyři na čtyři, kdy si domácí vytvořili náznak tlaku.

Sparťané druhou třetinu nezvládli, co se týče výsledku. První deset minut si totiž i díky přesilovkám vytvořili velký tlak, několikrát byla branka na spadnutí, Horák v brance Litvínova ale svůj tým držel jistými zákroky. Poté přišel trest, v podobě dvou gólů hostů na konci třetiny.

Nejprve se trefil Lukáš Válek, který dokončil tlak hostí. Brance předcházely dvě tutovky, ty však černožlutí neproměnili. Minutu poté to bylo už 0:4, to když se trefil David Cvrk. Domácím se v závěru třetiny ještě podařilo snížit, Martin Matějček si s pukem na holi objel branku a poté přesně zakončil.

Třetí třetina se hrála ve vyrovnaném stylu, hosté především velmi dobře bránili. Domácím se nedala upřít snaha ani za výrazně nepříjemného stavu, byl to ale především brankář hostů Horák, který kryl i velké šance domácích.

Těm se přeci jen snížit podařilo, trefil se Tomáš Brém z dorážky. Ze strany domácích to ale bylo vše, brankou do prázdné pečetil výhru hostů Jan Trübenekr. Litvínov tak zaslouženě vyhrál v utkání, které zvládl lépe.