Zápasy 21.02.2013
Autor: Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov nestačil na Kometu, padl 2:3

Litvínov zavítal v 5. kole nadstavbové části až na led Komety Brno. Domácí byli po celý zápas lepším týmem, Chemici doplatili především na individuální chyby a přílišnou nedisciplinovanost. Litvínov sice v zápase vedl, ale Kometa dokázala zápas ve třetí třetině otočit a dotáhnou do vítězného konce.
38. kolo, 21.2.2013, Extraliga juniorů 2012/13
Brno
3:2
0:0, 1:1, 2:1

Brno

Klimeš - Šidák, Mityska, Peslar, Sedlák, Vojáček, Vágner, Dittrich - Pospíšil, Kozel, Račanský, Raška, Mrázek, Papp, Lašák, Kusko, Wasserbauer (C), Buhaj, Janoušek.

Soukup - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Fučík, Strejček, Kasal - Zavřel, Šrámek (C), Pisařík, Válek, Trübenekr,Čeřovský, Zdeněk, Malec, Mical, Švarc.
Branky a nahrávky: 37. Papp (Kusko), 41. Mrázek (Sedlák), 43. Mrázek (Dittrich, Pospíšil) - 29. Zdeněk (Malec, Fučík), 46. Mical (Písařík). Rozhodčí: Humpolíček - Chocholouš, Lukš. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2.

Úvodní část duelu sice branku nepřinesla, nicméně o kvalitní fyzický hokej nebyla nouze. Hostující tým měl poněkud navrch, ale Kometa se nevzdala a především díky obětavým zákrokům obránců bezbrankový stav udržela.

Nutno však dodat, že i domácí mančaft měl skvělou příležitost vytvořit si náskok. A to po nedovoleném zákroku na Marka Pappa, jenž byl proti pravidlům zastaven při úniku. Sudí nařídil trestné střílení, které ovšem brněnský hráč neproměnil.

Ve druhé dvacetiminutovce se už stav pohnul, konkrétně až v polovině utkání. Malec lehce nahodil a gólman Klimeš před sebe puk jen pravým betonem vyrazil. Kotouč povalující se na brankovišti do prázdné dorazil Jakub Zdeněk. Verva byla rázem na koni a Kometu v defenzívě pěkně motala.

Vybojovanou brankou Brna se ale vše rázem změnilo. K ní domácí přišli po Peslarově střele, kterou se spleť domácích hráčů před Soukupem snažila dorážet. Poslední, kdo se touše dotkl před zapadnutím do sítě, byl Marek Papp.

Komeťáci byli i na konci druhé periody poměrně sužováni lačností Vervy, ale se začátkem třetí části přišel obrat. Petr Mrázek nezahálel a hned v jedenačtyřicáté minutě si po stahovačce vychutnal hostujícího gólmana. Tím jeho útočné chutě nekončili. O minutu a půl později Soukupa vykoupal s ještě větší elegancí. Za bránou vymíchal kotouč, rychle vyjel a ke gólmanově překvapení zasunul k levé tyči. Kvapný obrat na 3:1 byl vykonán.

Chemici sice rychle odpověděli snižujícím gólem, ale to už nestačilo. V divokém závěru, kdy rozhodčí dvouminutovými tresty rozhodně nešetřil, si Kometa vydřené skóre pohlídala. Hosté to ještě zkoušeli bez brankáře, ale ani tento krok nevedl ničemu kloudnému.

Brno se v úvodu s Litvínovem docela natrápilo, ale nakonec se proti zmíněnému sokovi zrodila první výhra domácích v nadstavbové části. Tím pádem se s pětibodovým ziskem vyšplhali na čtvrtou příčku tabulky O play off skupiny "B". Naopak Litvínov klesl na pozici pátou.

Brno
Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Zápas pro nás hodně znamenal, troufám si tvrdit, že jsme všechny tři třetiny byli lepším týmem. Měli jsme více šancí než soupeř, což si myslím, že rozhodlo. V závěru jsme po náskoku 3:1 mohli dohrát utkání ve větším klidu, dvakrát jsme byli zbytečně vyloučeni, soupeř ale snížil na jednobrankový rozdíl. Těší mě však, že jsme po nešťastném zápase ve Zlíně, kde jsme inkasovali dvě vteřiny před koncem, dokázali utkání udržet a dovést do vítězného konce. Na závěr chci poděkovat klukům, že vydrželi dvě minuty v oslabení za trest naší střídačce.
Radek Mrázek (HC Litvínov): O vítězství jsme se připravili vlastní nedisciplinovaností a hrubými individuálními chybami. V závěrečné třetině navíc i díky zbytečným faulům zkušených hráčů.