Zápasy 18.02.2013
Autor: Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov nestačil na Spartu, rozhodla 3. třetina

Litvínov hostil v dohrávaném 1. kole nadstavbové části na Zimním stadionu Ivana Hlinky Spartu Praha. Na první gól museli diváci čekat přes třicet minut, do vedení šla Sparta. Chemici dokázali stav utkání srovnat, ale ve třetí třetině dominoval soupeř a odvezla si do Prahy tři body.
37. kolo, 18.2.2013, Extraliga juniorů 2012/13
2:5
0:0, 1:1, 1:4

Soukup - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Fučík, Strejček, Kasal "A", Zavřel, Šrámek "C",Písařík, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Malec, Mical, Švarc, Smolka.

Sparta

Neužil - Bílek D., Švaříček, Skřivánek, Březina, Veselý, Doležal, Škop, Müller "C", Brém, Slavíček, Teubner, Brzobohatý, Matějíček, Eis, Arnošt, Merta, Hampl, Procházka.
Branky a nahrávky: 40. Písařík (Cvrk, Trübenekr), 57. Zavřel (Trübenekr, Cvrk) - 34. Švaříček (Škop, Hampl), 44. Škop (Doležal, Brzobohatý), 49. Matějček (Bílek), 58. Procházka (Brém, Matějček), 59. Matějček. Rozhodčí: Zubzanda - Rozlílek, Koskuba. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 186. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.

V Litvínově na zimním stadionu Ivana Hlinky se v pondělní podvečer schylovalo k prestižnímu utkání nadstavbové části mezi Litvínovem a Spartou Praha. Již od úvodu utkání bylo jasné, že bude k vidění vyrovnaný hokej. To se také naplnilo, oba týmy vstoupily do utkání poněkud vlažně. První vážnější šanci si vytvořila Sparta v 7. minutě, ale Soukup si poradil s nájezdem Doležala a střelu mezi betony vyrazil! O chvíli později se do šance prodral Mical, ale tváří v tvář Neužilovi nesupěl. Litvínov přidal na pohybu, ale sparťané dobře bránili a domácí hráče nepouštěli do větších šancí. V 16. minutě si vybruslil mezi kruhy Hampl, jeho střela však mířila jen do tyče soukupovy branky.

Do druhé periody vstoupili lépe hosté, hned několik střel musel likvidovat pozorný Soukup. Chemici se osmělili a Šrámek nebezpečně pálil, ale Neužil jeho střelu dokázal vyrazit. Z další akce mohl vstřelit první branku utkání Hampl, Soukup byl opět na svém místě a výborně zasáhl. Ve 33. minutě fauloval Čeřovský Hampla a Sparta přesilovou hrou nepohrdla. Škop vypálil od modré, Soukup jeho střelu nedokázal udržet ve své výstroji a Filip Švaříček dorazil puk do prázdné branky.

Domácí se 30 vteřin před koncem prostředního dějství dočkali vyrovnání. Cvrk poslal před branku nabídku na teč, kterou nepohrdl Pavel Písařík a usměrnil puk za neužilova záda. „David Cvrk střílel od modré a já jsem to tečoval, takže to byla taková šťastná branka,“ popisuje svou branku litvínovský forvard.

Třetí třetina byla pro Litvínov katastrofická, už ve třetí minutě sehráli hosté parádní akci, na jejímž konci stál Luděk Škop, který jen umístil puk do odkryté branky. Chemici dál tahali za kratší konec provazu. S domácími mohlo být ještě hůře, ale Soukup dokázal vyrazit střelu pod horní tyč Brzobohatého.

Ve 49. minutě sudí signalizoval výhodu, ale Sparta se přesilové hry nedočkala, protože tuto výhodu dokázala zužitkovat. Martin Matějček dokázal perfektně skrýt střelu za obránce a Soukup toho moc neviděl - 1:3. Chemici se dál marně probíjeli sparťanskou obranou, hosté výborně bránili střední pásmo. V 57. minutě zdramatizoval stav utkání pohotovou střelou z kruhu Marek Zavřel. Cvrk si u jeho branky připsal už druhou asistenci v utkání. „U první branky jsem už nechtěl nic vymýšlet, a tak jsem nahodil puk na branku, kde střelu výborně tečoval Písa (Písařík). U druhého gólu to Zavřel výborně trefil,“ objasnil okolnosti obou litvínovských tref Cvrk.

Litvínov ale místo náporu udělal chybu ve středním pásmu a Martin Procházka se řítil sám na Soukupa, kterého dokázal překonat. „Byla to chyba ve středním pásmu a možná nás to stálo body, shrnuje Písařík rychlou odpověď Sparty. Poté domácí zkusili odvolat brankaře, ale nebylo jim to nic platné, Martin Matějček dokázal přes celé hřiště trefit opuštěnou branku. Hlavním důvodem neúspěchu domácích hráčů byla především nepovedení třetí třetina. „Na začátku to bylo hodně vyrovnané, ale bohužel jsme nezvládli závěr zápasu,“ hodnotí duel domácí útočník Písařík.

Radek Mrázek (HC Litvínov):Trenéři chtějí víc než hráči, hráči se neuvědomují, že hrají o svoji budoucnost. Pro některé to může být poslední sezóna, poslední měsíc, tři neděle nevím, za jak dlouho skončíme, protože potom co tam předvádíme, k tomu nemám slov. Hráči, kteří koketují s áčkem nebo první ligou a neprosadí se, nejsou vidět, tak je něco špatně.
Sparta
Pavel Geffert (HC Sparta Praha):Bylo to těžké utkání s dobrým koncem pro nás, což je důležité. Utkání mělo velkou úroveň a měli jsme větší štěstí, než měl Litvínov. Ve třetí třetině jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.