Zápasy 09.03.2013
Autor: Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov postupuje do play off! Kanonádu řídil Hora třemi asistencemi!

Litvínovští definitivně rozhodli o postupu do play off. V posledním kole nadstavbové části vyhráli zatím nejdůležitější zápas sezóny, když naprosto rozložili Kometu Brno. Chemici uštědřili Brnu pořádný debakl, když dokázali svému sokovi vstřelit osm branek.
44. kolo, 9.3.2013, Extraliga juniorů 2012/13
8:2
3:1, 2:1, 3:0

Horák – Kokeš, Cvrk, Svoboda, Jurčík, Hora, Strejček, Kasal, Zavřel, Šrámek, Řehoř, Kuchař, Válek, Čeřovský, Zdeněk, Šesták, Mical, Smolka, Fučík, Ernst.

Kometa

Klimeš (Od 42. Oujezdský) – Šidák, Peslar, Sedlák , Vojáček, Vágner, Krejčiřík, Dittrich, Mytiska – Jenyš, Pospíšil, Račanský, Raška, Mrázek, Papp, Lašák, Kusko, Boček, Buhaj, Janoušek.
Branky a nahrávky: 4. Zavřel, 7. Smolka (Cvrk), 9. Šrámek (Jurčík, Hora), 32. Čeřovský (Strejček), 40. Smolka (Cvrk, Hora), 42. Čeřovský (Kokeš, Hora), 50. Zavřel (Zdeněk), 52. Válek (Řehoř) – 5. Mrázek (Wasserbauer, Dittrich), 38. Mrázek (Wasserbauer). Rozhodčí: Pešina - Nepomucký, Ondráček. Vyloučení: 4:8, navíc Peslar (KOM)do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Střely na branku: 44:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 4:1, 4:2, 8:2.

V deštivém sobotním odpoledni čekal Litvínov nejdůležitější zápas v sezóně s rivalem z Brna. Tento zápas rozhodne o posledním postupujícím skupiny B do play off. Již před zápasem bylo jasné, že v Litvínově bude tento zápas sledovat slušná návštěva a to se také potvrdilo. Na důležité utkání přišlo přes 300 příznivců mladých litvínovských nadějí.

Od úvodních minut byl k vidění pěkný a svižný hokej plný osobních soubojů a nasazení. Ve 4. minutě hrál Litvínov v oslabení, ale paradoxně v něm udeřil. Marek Zavřel skvěle vystihl rozehrávku Brna a nesprintoval hostující obránce. Střelou na lapačku nedal šanci Klimešovi zasáhnout. „Vypíchl jsem puk obraně a gólmanovi jsem to trefil nad lapačku“, vylíčil situaci kolem své branky Marek Zavřel.

V pokračující přesilovce vyhodil puk přes hrazení domácí Cvrk a Litvínov se musel bránit oslabení 3 proti 5. I když domácí oslabení ubránili, tak v následné přesilové hře Kometa vyrovnala. Petr Mrázek dostal pěknou přihrávku a z první prostřelil Horáka.

Jen o dvě minuty později Chemici opět vedli. První formace Litvínova vytvořila pro Kometu doslova peklo v obraném pásmu a Pavel Smolka z dorážky překonal Klimeše. „Šráma (Šrámek) mi to před bránou přikopl, já jsem pak už jen objel gólmana a dával gól do prázdné branky“, popisuje svou branku člen první formace Smolka.

Chemici dominovali, o další dvě minuty později už domácí vedli o tři branky. Opět u toho byla první lajna, Jakub Šrámek tečoval střelu Jurčíka mimo dosah Klimeše. V polovině první třetiny mohl zvýšit Čeřovský, ale jeho střelu zablokovala hostující obrana.

Ze začátku druhé periody se hra srovnala, ale více ze hry měl opět Litvínov. Ve 29. minutě Zavřel opět pláchl ve vlastním oslabení brněnské obraně, ale bekhendem branku netrefil. Běžela druhá polovina druhé třetiny a Chemici udeřili počtvrté. Zdeněk odvedl dobrou práci za brankou, přihrál na modrou čáru Strejčkovi, který vypálil na Klimeše. Ten jeho střelu neudržel a z dorážky se prosadil Dominik Čeřovský.

Čtyři minuty před koncem dostal nabito Hora, jeho tvrdou ránu směřující pod horní tyč se štěstím lapil hostující Klimeš a vysloužil si potlesk publika. Kometa poté využila chyby v obraně domácích hráčů. Waserbauer vybojoval puk, předložil ho Petru Mrázkovi, a ten snížil na 4:2! Domácí s odpovědí nečekali příliš dlouho, Cvrk vypálil od modré a Pavel Smolka jeho střelu tečoval mimo dosah brněnského brankáře.„Postavil jsem se v přesilové hře před branku, Cvrnda (Cvrk) mě trefil do brusle a spadlo to tam“, popisuje svůj druhý gól Pavel Smolka.

Závěrečná perioda byla v režii domácích. Litvínov využil další přesilovku, když od modré vypálil Kokeš a jeho střelu tečoval Dominik Čeřovský. To už bylo na Klimeše moc a přepustil místo svému kolegovi. Přesně v polovině závěrečného dějství zvyšoval už na 7:2 ranou z úhlu Marek Zavřel. „Dobře mě našel Kuba Zdeněk a střílel jsem prakticky do prázdné brány“, vylíčil svou branku Zavřel.

O 106 vteřin později už bylo s hosty ještě hůře. Řehoř našel ve středním pásmu Lukáše Válka, který si povodil dva bránící hráče a střelou pod lapačku prostřelil brněnského brankaře. Za zmínku stojí ještě únik domácího útočníka Zdeňka, který předvedl kyselovu fintu a jen díky reflexu Oujezdského puk neskončil v brance. Litvínov si závěr pohlídal a zaslouženě vyhrál.

Chemici už se soustředí na play off, se svými pocity se svěřili dvě hvězdy dnešního zápasu. „Tak určitě se těšíme, hodně kluků je nás tady poslední rok, takže chceme udělat co nejlepší výsledek“, objasnil cíle pro play off litvínovský rychlík Marek Zavřel. „Bude to něco podobného jako dneska akorát s tím rozdílem, že to nebude s tak vysokým výsledkem. Takže to bude mít určitě nasazení, tempo a bude to vyhrocené“, myslí si Pavel Smolka.

Radek Mrázek (HC Litvínov):Dnes musím klukům složit poklonu, protože od Horáka až po posledního hráče jsme k tomu přistoupili zodpovědně a na tom výkonu to bylo vidět. Naprosto zaslouženě jsme vyhráli. Klíčový moment byl, že kluci začali hrát, byl to takticky vyspělý a disciplinovaný výkon. Brno kromě přesilovek prakticky moc šancí nemělo. Dnes před klukama smekám. Výborně zahrála naše první formace, ty kluci to mají těžký, protože se od nich tenhle výkon očekává. Já tvrdím, že když bude tento útok hrát svůj hokej, tak v juniorské soutěži nemá konkurenci.
Kometa
Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Trenér Pazourek se odmítl vyjádřit k průběhu zápasu.