Zápasy 27.09.2012
Autor: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov prohrál “vyhraný“ zápas ve třetí třetině

Litvínovší junioři vstoupili do zápasu dobře, vsítili branky v přesilových hrách a také ve druhé třetině přes menší výpadek předvedli dobrý výkon. Ovšem třetí třetina se jim vůbec nepovedla, prohráli ji v poměru 1:5 a tak doma žádné body nezůstaly.
7. kolo, 27.9.2012, Extraliga juniorů 2012/13
ZS Ivana Hlinky
5:7
2:0, 2:2, 1:5

Horák - Cvrk, Svoboda, Jurčík, Fučík, Hora, Strejček, Kasal, Řehoř, Písařík, Průša, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Ejem, Mical, Švarc, Smolka.

Pardubice

Jeschke - Bureš, Havel, Chmelař, Vácha, Fridrich, Moučka, Robertson, Vachutka, Březina, Lenoch, Veselý, Zelinger, Havlík, Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec.
Branky a nahrávky:9. Hora (Smolka), 20. Jurčík (Písařík, Smolka), 29. Trübenekr (Průša), 35. Písařík, 52. Smolka (Písařík) - 21. Zelinger (Havlík, Vachutka), 23. Poulíček (Moučka, Lenoch), 47. Veselý (Lenoch), 47. Březina (Poulíček, Havlík), 48. Březina (Poulíček), 57. Moučka (Chmelař), 60. Havlík. Rozhodčí: Petružálek - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 3:6, navíc Vácha 5 min. + OK a Poulíček (oba PCE) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 135. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:5, 5:5, 5:7.

V první třetině byl Litvínov lepším týmem. Už od prvních minut si domácí dobrým napadáním vytvořili tlak, ale šance nevyužili. Litvínov dál tlačil soupeře, ale pozorný Jeschke branku nepustil. V osmé minutě byl vyloučen hostující Vácha na 2+2 minuty za zásah holí do obličeje domácího hráče. Litvínovští si v této přesilovce vytvořili značnou převahu, puk se dostal až k domácímu obránci Danielu Horovi a ten od modré trefil přesně k tyči. Litvínov poté pokračující přesilovky nevyužil.

Ve čtrnácté minutě se blýskl Horák skvělým zákrokem proti Chmelařovi. V osmnácté minutě se po pěkném pasu Smolky uvolnil domácí Jurčík, ale po jeho střele jen zazvonila tyč u hostující branky. O další minutu později byl vyloučen opět hostující Vácha a Litvínov přesilovku využil, když se opřel z voleje do přihrávky Písaříka Ondřej Jurčík.

Ve druhé třetině hosté domácí doslova zaskočili. V první minutě využil přesilovku ranou bez přípravy Dominik Zelinger a snížil na rozdíl jediné branky. Ani ne po dvou minutách bylo srovnáno, domácí obrana neohlídala Patrika Poulíčka a ten švihem vyrovnal.

Litvínov po tomto vyrovnání vypadal bezradně, hosté zvyšovali tlak, ale přes Horáka se prosadit nedokázali. Naopak Litvínov využil špatné rozehrávky pardubické obrany a Jan Trübenekr zvýšil na 3:2. Litvínov se po této brance zlepšil a mohl těžit ze svých šancí. Už na 4:2 zvyšoval Pavel Písařík a zdálo se, že Litvínovu výhra neujde.

Do závěrečného dějství Litvínovští vstoupili katastrofálně. V sedmé minutě třetí třetiny snížil na rozdíl jediné branky po pěkné kombinaci hostující Jan Veselý, ale to nebylo vše. Hned z dalšího útoku vyrovnal pohotovou střelou David Březina. Domácí se po této brance doslova sesypali. V polovině třetí třetiny hosté dokonce otočili vývoj zápasu, když David Březina se štěstím prostřelil Horáka.

Domácí na tuto branku ještě dokázali odpovědět, Pavla Smolku skvěle našel Písařík a prvně jmenovaný tvrdou ranou prostřelil Jeschkeho. Pardubičtí zbraně však nesložili, další závar málem skončil brankou v síti Horáka. Na následnou akci už byl ale Horák krátký, střelou mezi betony vsítil Patrik Moučka šestou pardubickou branku.

S domácími to už vypadalo bledě, ani přes závěrečnou hru bez brankaře nedokázali vyrovnat, naopak po špatné rozehrávce Ejema zarazil poslední hřebíček Ladislav Havlík do litvínovské rakve. Litvínovští prohráli třetí třetinu v poměru 1:5 a hosté si tak odvezli všechny tři body.