Zápasy 26.01.2013
Autor: Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov rozstřílel Kladno, rozhodla druhá třetina!

Litvínov ve 34. kole přivítal na vlastním ledě Kladno. Domácí měli po celý zápas převahu a tu také dokázali gólově zúročit. V první třetině se chemikům podařilo překonat Exnera jen dvakrát, ale ve druhé se strhly gólové hody z pohledu domácích. Litvínov pěti góly ve druhé třetině vyhnal Exnera na střídačku. V závěrečné periodě se zápas už jen dohrával a Kladnu se podařil alespoň čestný úspěch, když dokázali jednou překonat Soukupa. Litvínov si tak po vysoké výhře na Kladnem připisuje další cenné body!
34. kolo, 26.1.2013, Extraliga juniorů 2012/13
7:1
2:0, 5:0, 0:1

Soukup - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Jurčík "A", Fučík, Ernst, Strejček, Zavřel, Šrámek "C", Písařík, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Malec, Mical, Švarc.

Kladno

Exner - Hájek, Bunda, Slánský, Šilhavý, Znamenáček, Kobes, Redlich "A", Kalla, Habrdla, Gottlieb, Véber, David "A", Kolářík, Janeček, Fiala, Vodák, Král, Rajter, Tomáš "C", Vyšín.
Branky a nahrávky: 7. Mical (Čeřovský), 20. Čeřovský (Mical), 28. Zavřel (Cvrk), 30. Čeřovský (Strejček, Šrámek), 32. Písařík (Strejček, Mical), 35. Zavřel (Cvrk), 39. Písařík - 48. Kalla (Vyšín, Kolářík). Rozhodčí: Turčan - Kilian, Ptáček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 186. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 7:0, 7:1.

Chemici vstoupili do zápasu aktivně, první formace si již v úvodu třetiny dokázala vytvořit tlak a Exner se měl co ohánět. Domácí dobře napadali a z toho pramenily chyby kladenských hráčů. v 17. minutě domácí vytvořili obrovský tlak do branky a po několika dorážkách procpal puk za záda Exnera domácí forvard Martin Mical!

Litvínov dál tlačil soupeře, ale většímu rozdílu skóre bránil výborný Exner. Chemici však do konce třetiny dokázali udeřit ještě jednou, když vteřinu před koncem doklepl puk do branky Dominik Čeřovský.

Do druhé periody domácí vstoupili poněkud rozpačitě, obrana chemiků nedokázala zastavit několik brejků, ale pokaždé se vyznamenal domácí brankař Soukup! Jenže od 28. minuty domácí doslova zničili obranu hostů, nejprve Cvrk nahazoval na Exnera ten puk neudržel a Marek Zavřel dorazil puk do poloodkryté branky.

O necelé dvě minuty později se opět mohli radovat domácí hráči, na konci pěkné kombinace mezi Šrámkem a Strejčkem stál volný Dominik Čeřovský, který povedenou střelu zvýšil už na 4:0! Za další dvě minuty už to s hosty vypadalo opravdu špatně, Mical našel najetého Pavla Písaříka a ten zacílil přesně - 5:0!

To už bylo na kladenského brankaře moc a odjel vystřídat, do branky hostů nastoupil druhý brankař Vágner. Ale ani ten nedokázal zastavit demolici, kterou spustil Litvínov. Ve 35. minutě předvedli domácí další povedenou akci, Cvrk vybojoval puk nahodil na Vágnera, který puk nedokázal udržet ve své výstroji a Marek Zavřel opět dorazil puk do prázdné branky!

Gólovou demolici ve druhé třetině uzavřel Pavel Písařík, který z úhlu překonal Vágner a připsal si druhou branku v dnešním utkání. Hosté byli po této třetině naprosto šokovaní a nezmohli se prakticky na nic!

V závěrečné třetině se zápas už jen dohrával, hosté začali lépe bránit, ale domácí se už do útoku bezhlavě nevrhali. Litvínov už žádnou branku nepřidal, naopak za hosty dal alespoň čestnou branku v přesilové hře Jiří Kalla, který tvrdou ranou z kruhu propálil Soukupa! Chemici už další zaváhání nedovolili a po kanonádě, kterou předvedli proti Kladnu si připisují další cenné body!

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): V dnešním utkání jsme se obávali toho, že to bude poslední utkání před přestávkou, ale nakonec musím říct, že jsme vcelku spokojeni. I s výkonem, i s předvedenou hrou. Akorát škoda, že jsme třetí třetinu trošku povolili a vlastně jsme jí prohráli 1:0, ale jsme vcelku spokojeni s nasazením a s bojovností hráčů. Hra se zlepšila tím, že aktivně bruslíme po celém hřišti a musíme k hráčům dřív přistupovat. Tak tohle snad kluci pochopí, že by to mohla být správná cesta.
Kladno
Petr Kasík (HC Kladno): S takovým přístupem můžeme asi těžko něco do konce sezóny vyhrát. Hráči v tom zápasu, hlavně v druhé třetině, kdy jsme přestali bojovat, nic nepředvedli. To se potom dá těžko vyhrát. Žádná slova chvály vůbec nemůžu říct. Akorát ve třetí třetině, když jsme to pak stáhli na pár hráčů, tak se začlo trošku bojovat, ale to už bylo pozdě.