Zápasy 29.11.2012
Autor: Lucie Lobo, Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov sestřelil Kometu v závěru, čtyři minuty před koncem rozhodl Hora

Litvínovští junioři nastoupili ve 21. kole na domácím ledě proti Kometě Brno. Utkání bylo po celý zápas vyrovnané, předvedli se především brankaři obou týmů. Litvínov měl v utkání mírně navrch, ale Klimeše se podařilo až do 57. minuty překonat pouze jednou. Ale tři a půl minuty před koncem zápasu se po přihrávce Písaříka dostal ke střele Hora a tvrdou ranou mezi betony Klimeše rozhodl celé utkání.
21. kolo, 29.11.2012, Extraliga juniorů 2012/13
ZS Ivana Hlinky
2:1
1:1, 0:0, 1:0

Horák - Kokeš, Svoboda, Jurčík, Fučík, Ernst, Hora, Strejček, Kasal, Šrámek, Písařík, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Mical, Švarc.

Kometa

Klimeš - Jenyš, Pospíšil, Dujsík, Peslar, Račanský, Raška, Sedlák, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Vojáček, Vágner, Krejčiřík, Boček, Wasserbauer, Buhaj, Dittrich, Janoušek.
Statistiky: Branky a nahrávky: 5. Trübenekr (Zdeněk, Kuchař), 20. Boček (Buhaj), 57. Hora (Písařík). Rozhodčí: Turčan – Rozlílek, Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:35. Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1.

V úvodu první třetiny se domácí dostali do útočného pásma, ale Horova střela skončila v Klimešově lapačce. O chvilku později měla velkou šanci Kometa, kdy se před Horákem střetla skrumáž hráčů a domácí gólman se štěstím puk zalehl. V páté minutě domácí otevřeli stav utkání, kdy Kuchař přebruslil celé kluziště , nahrál před branku Zdeňkovi. Ten posunul na Jana Trübenekra, který zakončil za Klimešovo záda. O tři minuty později se snažil vyrovnat Lašák, jeho střelu ale zlikvidoval Horák. Ke konci třetiny byl vyloučen domácí Ernst a oslabil tak svůj tým na dvě minuty. Toho využili hosté a 9 sekund před jeho návratem vyrovnali stav utkání zásluhou Jana Bočky.

Ve druhé třetině nepadla ani jedna branka, ale za to se hodně vylučovalo. Bylo postupně vyloučeno šest hráčů. V 39. minutě Šrámek zasáhl do přihrávky hostí a jel sám na branku, tu ale přestřelil. Do kabin se tedy odcházelo za stejného stavu jako po úvodní třetině 1:1.

Na začátku závěrečné třetiny střílel Ernst, který minul branku. V polovině dvacetiminutovky se černožlutý tým pokusil dostat do vedení Švarc svojí střelou z úhlu, ale pohotový Klimeš vyrazil do rohu. V 55. minutě letěla na Klimeše Písaříkova střela, kterou taktéž vyrazil. O minutu později se Šrámkovi nepovedlo zakončit do odkryté branky a před Klimešem se strhla mela, ze které rozhodčí vyvodili trest pro hostujícího Krejčiříka. Tuto šanci dostat se do vedení už domácí využili! V 57. minutě Šrámek našel volného Daniela Horu, který poslal střelu po ledě přesně mezi betony Klimeše. Kometa sice ke konci odvolala gólmana, ale ani to jim k brance nepomohlo a domácím tak tři body zůstali doma.