Zápasy 02.03.2013
Autor: L.Lobo, R.Vavřina, foto: O.Vlk

Junioři: Litvínov uspěl v boji o playoff v Liberci, dvěma góly rozhodl Majdan

Litvínovští junioři bojují o postup do playoff a dnešní zápas je posunul zase o kousek dál. Ve vyrovnaném utkání s Libercem, kam odjela spolu s týmem i posila z áčka Juraj Majdan, zvítězili 4:2 a vezou si domů velmi důležité body. V pondělí čeká Chemiky odveta z Chomutovem, se kterým ve čtvrtek vyhořeli 0:4. Boj o postup do playoff pokračuje.
41. kolo, 2.3.2013, Extraliga juniorů 2012/13
Liberec
2:4
0:2, 2:0, 0:2

Liberec

Jelínek - Havlín, Jandejsek, Mrázek, Turek, Zuzaník, Pyrochta, Pilař - Langhammer, Maďar, Psota, Vlk, Vlach, Žďárský, Havlas, Zacha, Klíma, Bittner.

Horák - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Strejček, Kasal, Zavřel, Šrámek, Písařík, Řehoř, Válek, Trübenekr, Šesták, Majdan, Mical, Švarc.
Branky a nahrávky: 31. Zacha (Psota), 35. Bittner (Havlas) - 6. Válek (Zavřel), 7. Majdan, 43. Písařík (Šrámek), 59. Majdan. Rozhodčí: . Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
Zatímco domácí celek nastupoval do zápasu z druhého místa v tabulce a s vizí zajištění si postupu do play-off, Litvínovští se chtěli posunout právě na jednu z příček zajišťujících vyřazovací boje. Ze začátku to s nimi ale nevypadalo nejlépe, jelikož se ocitli pod obrovským tlakem. V páté minutě jim pak nepomohl Majdan, který se nechal vyloučit, ale karta se nakonec otočila.

Právě v oslabení se totiž Chemikům podařilo otevřít skóre. Povedenou střelou z mezikruží toho dosáhl Lukáš Válek - 0:1. A aby toho nebylo málo, hosté si krátce poté dojeli pro druhou branku. Do brejku v sedmé minutě unikl slovenský forvard Juraj Majdan, který naložil se svými extraligovými zkušenostmi nejlépe, jak mohl - 0:2. První velkou šanci Tygrů pak měl Maďar, jehož po pasu Zachy ovšem vychytal brankář Horák.

Modrobílí věděli, že musí něco změnit, ale zpočátku druhého dějství se jim to úplně nedařilo. Ba naopak, zatímco v prvních dvaceti minutách byli lepším týmem, nyní měli převahu hosté z Litvínova. Toho málem využil Písařík, jehož dělová rána trefila pouze tyč Jelínkovy klece.

V polovině prostřední třetiny se domácím konečně podařilo smazat půlku náskoku Chemiků. Psota vyslal do úniku Pavla Zachu, který si s Horákem poradil díky povedené střele - 1:2. O necelé čtyři minuty později už byl průběžný výsledek vyrovnaný. Přečíslení zakončoval z výhodné pozice Ladislav Bittner, jenž vymetl Horákovu šibenici, a pokračuje tak ve svých skvělých výkonech - 2:2.

Zbývalo tedy dvacet minut a zápas jako by začal od znova. Hosté věděli, že výhru nutně potřebují, jinak budou jejich šance na play-off vážně ohroženy. A tak už po necelých třech minutách šli opět do vedení. Postaral se o to Pavel Písařík, který svou tvrdou ranou nedal Jelínkovi šanci - 2:3.

Litvínov poté vyházel ze zabezpečené obrany, která často zastavila domácí útočníky už ve středním pásmu. Ačkoli Liberečtí zkusili hrát bez gólmana, nic se jim v posledních minutách nepovedlo. Naopak svou druhou branku utkání přidal Juraj Majdan, který jen potvrdil litvínovské vítěství - 2:4. V tabulce Bílí Tygři klesli na třetí místo, zatímco Chemici poskočili na čtvrtou, postupovou příčku.