Zápasy 17.11.2012
Autor: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov vyhrál v Plzni, výhru zařídil Šrámek dvěma góly

Litvínov vyjel v 18. kole na led Plzně. Chemici své druhé venkovní utkání tentokrát zvládli, celý zápas působili jistě. V první třetině se už v páté minutě trefil Zdeněk, Litvínov poté ještě svůj náskok navýšil, ve druhé třetině hosté Plzeň dorazili třemi rychlými góly. Plzeňští hráči dokázali ještě v závěru korigovat stav, ale Litvínov si své vedení udržel, a tak si odváží na sever Čech cenné tři body.
18. kolo, 17.11.2012, Extraliga juniorů 2012/13
ZS Plzeň
1:4
0:1, 0:3, 1:0

Plzeň

Příhoda - Marcel, Šmíd, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Schleiss, Andrlík, Holý, Zimmermann, Noga, Pacanda, Tulačka, Pašek, Langer.

Horák - Kokeš, Cvrk, Fučík, Ernst, Hora, Kasal, Šrámek, Písařík, Průša, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Švarc.
Branky a nahrávky: 44. Tulačka (Schleiss, Andrlík) - 5. Zdeněk (Kuchař, Fučík), 24. Šrámek (Válek), 27. Šrámek (Písařík), 31. Čeřovský (Cvrk, Válek). Rozhodčí: Jebavý - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 9:8, navíc Pejchar (PLZ) a Němec (PLZ) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Domácí začali utkání vyloučení a brzkou hrou v oslabení, pokusy hostů ale dokázali eliminovat bez větších problémů. Hned vzápětí se ale chemici prosadili. Příhoda sice vyrazil střelu z levé strany, jeho obránci ale neodehráli puk a k tomu se dostal Zdeněk, který jej bez problémů poslal do prázdné branky – 0:1. Po polovině první třetiny měl dvě dobré příležitosti hostující Šrámek, ale ani jednou nepřekonal plzeňského gólmana. To Bastlovi na druhé straně zabránili ve skórování ještě obránci. Poslední větší šanci měl domácí Tulačka, který stoprocentní loženku neproměnil a do kabin se tak šlo za stavu 0:1 z pohledu domácí Plzně.

Druhé dějství rozhodlo celý zápas, hosté dokázali hned třikrát skórovat a sami neinkasovali. Druhý gól utkání padl ve 24. minutě a jednalo se o situaci nedáš – dostaneš. Hosté totiž nejdříve se štěstím ustáli nápor modrobílých a z protiútoku zvyšoval na 2:0 z litvínovského pohledu Jakub Šrámek! Domácí mohli korigovat stav v přesilové hře, jenže místo toho dostali hodně kuriózní gól. Šrámek jen vyhazoval puk z obranné třetiny, ten se ale po dopadu na led tak nezvykle odrazil, že si s ním gólman Příhoda neporadil a kotouč skončil až v plzeňské brance – 0:3. Další gól obstarali sice domácí hokejisté, jenže padl opět do jejich branky. Nejdříve se totiž nechali vyloučit Slavík s Pejcharem a Čeřovského střelu si v následném oslabení navíc plzeňští obránci sami srazili za záda nešťastného Příhody – 0:4.

Závěrečnou část zahájili indiáni tlakem, který nejdříve vedl k vyloučení Kuchaře a následně i k brance! Jan Schleiss při přesilové hře našel na pravé straně volného Vojtěcha Tulačku, který milimetrově přesnou střelou pod břevno vykřesal jiskru naděje pro svůj tým – 1:4. Asistent Schleiss se o chvíli později mohl zapsat i mezi střelce, jenže jeho střela zpoza obránce jen škrtnula o tyčku! Ten samý hráč pak ale způsobil svému týmu i problémy, když za hru vysokou holí vyfasoval čtyřminutový trest. Když v 54. minutě Tulačka z identické pozice, v jaké skóroval v úvodu třetiny, ztroskotal na Horákovi, vypadalo to s domácími špatně. Korunu tomu nasadila ještě vyloučení Marcela a Pacandy, takže si hosté vítězství už vzít nenechali.