Zápasy 12.01.2013
Autor: Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov zvládl zápas v Boleslavi, nájezdy rozhodl Strejček!

Foto Ohlasy Reportáž
Litvínov nastoupil ve 30. kole k utkání na ledě Mladé Boleslavi. Vstoupil do utkání dobře, ale domácí dokázali stav zápasu otočit a Litvínov musel dotahovat. Chemici zabrali ve třetí třetině, kde srovnali stav zápasu. V samostatných nájezdech uspěl jako jediný hráč litvínovský Strejček. Litvínov tak potvrdil, že se mu daří na hřištích soupeřů.
30. kolo, 12.1.2013, Extraliga juniorů 2012/13
ŠKO-ENERGO Aréna
3:4sn
2:1, 1:1, 0:1 - 0:0

Ml.Boleslav

Sejpal - Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Podsedníček, Chvátal, Holada, Jankovský, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš.

Horák - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Fučík, Ernst, Strejček, Kasal, Šrámek, Písařík, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Malec, Mical, Švarc.
Branky a nahrávky: 9. Chvátal (Němec), 20. Jankovský (Kulich), 24. Koudela (Frolík, Jankovský) - 10. Písařík (Šrámek), 37. Strejček (Zdeněk), 50. Kuchař (Zdeněk), 65. Strejček. Rozhodčí: Würtherle - Špringl, Tasch. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 38:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 3:3, 3:4.

Zápas měl od první buly rychlý spád. Kdo čekal, že se Litvínov okamžitě ujme puku a uzavře Boleslav v jejím obranném pásmu, musel se pořádně divit. Do první vážnější situace se dostali už ve třetí minutě domácí, když Rovný vyzkoušel pozornost litvínovského brankáře, ten však zasáhl lapačkou. Také první úpravu skóre na světelné tabuli měli na svědomí domácí borci. V 11. minutě se totiž dostal do úniku David Chvátal, který nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Radost domácích ale netrvala dlouho. Pouhé dvě minuty stačily litvínovskému Písaříkovi na to, aby vyrovnal. Do kabin ale odcházeli v lepší náladě domácí, neboť Václav Jankovský využil tři vteřiny před koncem odraženého puku a skóroval.

Také druhou část začali lépe boleslavští. Ve 23. minutě totiž ujel David Koudela hostující obraně, povedlo se mu najít skulinku nad Horákovou lapačkou a s hosty to vůbec nevypadalo dobře - 3:1. Domácí junioři jakoby se nechali uchlácholit příznivým skóre a ve hře značně polevili. Toho nicméně využili hosté, kteří potrestali tuto laxnost v posledních minutách druhé třetiny. Donutili domácí k několika faulům, které měly za následek značnou a zbytečnou ztrátu sil v oslabení. Před domácí branku se puk dostával stále častěji což mělo za následek i mnoho zmatku před domácí svatyní. Po jednom takovém zmatku se kotouč odrazil od tyčky do brankáře Sejpala a poté i do sítě.

Poslední třetina vyšla lépe hostům. Těm se podařilo proměnit jednu ze svých mnoha šancí, a to konkrétně v 50. minutě, když poslal puk do boleslavské sítě Otakar Kuchař. Ač se oba mančafty v závěru třetiny snažily strhnout vítězství na svoji stranu, nebylo jim přáno. Třetí třetina tak skončila za stavu 3:3. V následujícím nudném pětiminutovém prodloužení se nic nestalo, a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ani v těch se střelcům moc nedařilo. Jediný, kdo se trefil, byl hostující kapitán Jan Strejček, který tak Litvínovu získal druhý bod.

Ohlasy

Ml.Boleslav
Jana Vidner (BK Mladá Boleslav: Ač by se zdálo, že přes příznivý stav v průběhu utkání budeme nakonec jeden bod brát pouze jako ztrátu, není to tak. Musíme se podívat na tabulku kolikátí jsme my a kolikátý Litvínov. Tento bod je pro nás určitě plusový.
Radek Mrázek (HC Litvínov): V zápase jsme měli velkou kapku štěstí. Kluky musím pochválit za to, jaký obrat se jim povedl, ale rozhodně si nezaslouží pochvalu za předvedenou hru, se kterou se bohužel potýkáme v posledních zápasech stále častěji. Každopádně jsem za tyto dva body, které vezeme z Boleslavi, rád.