Zápasy 16.03.2013
Autor: Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínovu končí sezóna, v rozhodujícím duelu podlehl Vítkovicím 3:5

Litvínovským juniorům končí sezóna, když v sobotním rozhodujícím utkání podlehli Vítkovicím. Vítkovice základ úspěchu položili ve třetí třetině, ve které dokázali odskočit svým sokům na čtyřbrankový náskok. Litvínov ještě mocně stahoval, ale toto manko už vymazat nedokázali.
16.3.2013, Extraliga juniorů 2012/13
Vítkovice
5:3
2:1, 3:2, 0:0

Vítkovice

Svoboda R. - Štencel, Hawlík, Kovář, Jonáš, Klok, Deutsch, Cabák, Bail - Richter, Němec, Holý - Blahuta, Slováček, Tomi - Pasker, Illéš, Řehák - Král

Horák (od 29. Soukup) - Kokeš, Cvrk, Svoboda J., Fučík, Hora, Strejček, Kasal - Jurčík, Zavřel, Šrámek, Řehoř, Kuchař, Válek, Čeřovský, Zdeněk, Smolka.
Branky a nahrávky: 19. Kovář (Štencel), 20. Němec, 22. Štencel (Richter), 25. Němec (Tomi), 29. Holý (Němec) – 19. Strejček (Zavřel), 37. Zavřel (Šrámek, Hora), 40. Hora (Jurčík, Strejček). Rozhodčí: Minář, Mikula - Dřínovský, Černý. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 38:22. Střely na branku: 200. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 5:1, 5:3.

Litvínovské juniory čekala na ledě Vítkovic důležitá odveta, nabuzeni včerejším vítězstvím vstupovali do utkání se zdravým sebevědomím. Zápas o vše znamená konec sezóny pro Litvínov nebo pro Vítkovice, a tak se dalo očekávat, že oba týmy budou vycházet především ze zabezpečené obrany.

Od začátku první třetiny se spíše bránilo, než útočilo a ani jeden z týmu se nedokázal před pozornou obranu dostat do větších šancí. Dvě minuty před koncem úvodní periody udeřili domácí, když Lukáš Kovář dokázal využít Štencelovu nabídku. Jenže o 27 vteřin později bylo srovnáno, Zavřel se vrátil z trestné lavice, posunul puk na Jana Strejčka, který se z pravého kruhu nemýlil.

Vítkovice si připravily bleskurychlou odpověď, Erik Němec vypálil a jeden z litvínovských bránících hráčů si srazil puk do vlastní branky. Chemici byli po této brance kupodivu aktivnějším týmem, ale jejich snaha ztroskotávala na dobře chytajícím Svobodovi.

Vstup do druhé periody se litvínovským vůbec nepovedl. Už ve druhé minutě tohoto dějství se dokázal nejlépe zorientovat ve skrumáži před brankou Jan Štencel a překonal Horáka. Ve 25. minutě měli domácí obrovskou příležitost, ale Tomi po parádní ložence od Slováčka nastřelil jen tyč!

O 23 vteřin později bylo s Litvínovem ještě hůře, Erik Němec v obrovské šanci už dokázal dostat puk za bezmocného Horáka! Litvínovský zmar pokračoval dál, ve 29. minutě využily Vítkovice přesilovou hru, když Marek Holý pověsil svou střelu přesně pod víko a vyhnal Horáka z branky!

V závěru druhé třetiny se litvínovští zvedli a domácím začali pěkně zatápět, Marek Zavřel dokázal zužitkovat litvínovský tlak a přesnou ranou překonal Svobodu. Minutu před koncem druhé třetiny měl velkou příležitost Jurčík, ale Svobodu nepřekonal. Ale 43 vteřin před koncem třetiny vypálil Daniel Hora a trefil se přesně mezi betony vítkovického brankaře!

Hned v úvodu třetí třetiny mohli domácí zvýšit svůj náskok, ale Holý netrefil němcovu přihrávku před prázdnou branku. Litvínov i přes snahu nemohl najít recept na vítkovickou obranu, když už se dostali hostující hráči, až před branku zastavil je dobře chytající Svoboda.