Zápasy 15.11.2012
Autor: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínovu se nedařilo v koncovce a podlehl Kladnu 1:3

Litvínov vyjel v 17. kole extraligy juniorů na led Kladna. Chemici sehráli smolné utkání, nedařilo se jim především v koncovce. Celý zápas se lámal ve druhé třetině, ve které padly všechny branky zápasu. Kladno šlo do vedení z kraje druhé třetiny. Zareagovat na to ještě dokázal v přesilové hře Válek. Domácí se však do konce prostředního dějství dostali do dvoubrankového trháku a ten už litvínovští hráči smazat nedokázali.
17. kolo, 15.11.2012, Extraliga juniorů 2012/13
ZS Kladno
3:1
0:0, 3:1, 0:0

Kladno

Exner - Bunda, Šilhavý, Znamenáček, Kobes, Strnad, Kalla, Pfejfer, Doudera, Habrdla, Gottlieb, Véber, David, Novák, Janeček, Fiala, Vodák, Král, Kolařík, Tomáš, Vyšín.

Horák - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Fučík, Ernst, Hora, Kasal, Šrámek, Písařík, Průša, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Ejem, Mical, Švarc, Smolka.
Branky a nahrávky: 23. Kalla (Strnad, Janeček), 27. Janeček (Fiala), 31. Strnad (Kalla) - 25. Válek. Rozhodčí: Hrubý - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 7:3, navíc Písařík (LIT) 10 min. OT Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Litvínov sehrál v Kladně smolné utkání, hosté byli o začátku zápasu velice aktivní, ale nedařilo se jim v zakončení. Chemici si během první třetiny vypracovali několik slibných šancí, ale proti byl domácí brankář Exner, který si dokázal se všemi situacemi poradit. Ani jeden z týmů žádnou ze svých šancí v první třetině neproměnil, a tak šly obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Ve druhé třetině Kladno doslova vyškolilo litvínovské hráče z produktivity. Ve druhé minutě prostředního dějství se po pěkné přihrávce od Strnada prosadil domácí Jiří Kalla a poslal svůj tým do vedení. Litvínov přidal na pohybu a z toho pramenilo vyloučení domácího Davida za držení protihráče. Chemici tuto přesilovou hru dokázali zužitkovat, Lukáš Válek zachytil vyhození Kladna a přesnou střelou překonal Exnera.

Litvínovští se z vedení neradovali příliš dlouho za necelé dvě minuty vrátil vedení na stranu domácích Petr Janeček . A to nebylo z kladenské strany vše, o čtyři minuty později domácí odskočili už do dvoubrankového vedení. Kladno přečkalo oslabení, Kalla skvěle našel najíždějícího Jakuba Strnada a ten nedal Horákovi žádnou šanci. Kladno tak po druhé třetině odcházelo do kabin s dvoubrankovým vedením.

Ve třetí třetině se Litvínov hnal za vyrovnáním, ale proti byla kladenská obrana a výborně chytající Exner. Litvínovští hráči měli ve třetí třetině výhodu dvou přesilových her, ale ani jednu nedokázali využít. Domácí perfektně bránili a výborně pokrývali střední pásmo, Litvínovu se jen těžko dostávalo před Exnera. V závěru zápasu zkusili hosté i hru bez brankaře, ale nebylo jim to nic platné. Kladno svůj náskok uhájilo a připsalo si cenné tři body do tabulky.