Zápasy 15.09.2012
Autor: Ondřej Vlk

Junioři: Písařík vystřelil výhru Litvínova na ledě Komety

Litvínov ve 4. kole vyjel na led Komety Brno. Průběh utkání byl velice vyrovnaný, oba týmy si vytvořily spoustu šancí, ale v zápase se vyznamenali především brankaři. Vyrovnaný průběh zvrátil až Písařík, který zaznamenal v utkání dva góly, ten vítězný vstřelil ve 47. minutě.
4. kolo, 15.9.2012, Extraliga juniorů 2012/13
Kajot arena
2:3
0:1, 2:1,0:1

Kometa

Klimeš - Pecen, Dujsík, Peslar, Sedlák, Vojáček, Vágner, Dittrich - Pospíšil, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Kozlík, Novák, Boček, Wasserbauer, Janoušek.

Horák - Kokeš, Cvrk, Fučík, Ernst, Hora, Strejček, Ejem - Řehoř, Písařík, Průša, Kuchař, Válek, Čeřovský, Zdeněk, Mical, Švarc, Smolka.
Branky a nahrávky: 28. Mrázek (Klimeš), 28. Pospíšil (Janoušek, Raška) - 10. Válek (Zdeněk, Ernst), 37. Písařík (Průša), 47. Písařík (Smolka). Rozhodčí: Slavka - Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:37.

Úvodní minuty zápasu příliš vzruchu nepřinesly, oba týmy se věnovaly hlavně pozorné obraně. Změnila to až první přesilovka zápasu, ve které se dokonce hosté radovali z branky, která však jednoznačně padla až po hvizdu sudího. V desáté minutě se však již Litvínov mohl radovat naplno. Jakub Zdeněk odvedl výborný kus práce za brankou, odkud poslal přesně načasovaný pas sjíždějícímu Lukáši Válkovi, který z voleje trefil volné místo v brance Brna.

Gól obraz hry nijak výrazně nezměnil, postupem času akorát přibývalo drobných roztržek. Domácí hokejisté si stejně jako Litvínovští vyzkoušeli gólovou radost naprázdno, když viděli puk za brankovou čarou po Peslarově střele. Dle sudích se za ni však také dostal až po hvizdu. Po první třetině tedy vedli hosté, pravděpodobně zaslouženě.

Ve druhé třetině přinesla nejvíce vzruchu její osmá minuta. Kometa během ní totiž dokázala otočit zápas. V přesilovce pět na tři došlo k paradoxní situaci, kdy šli hosté do brejku a následně se zapomněli v útoku. Toho využil Petr Mrázek, který převzal puk od brankáře Klimeše, přejel celé hřiště a bekhendovým blafákem elegantně zakončil pod břevno branky hostí.

Ještě v téže minutě se v klasické pokračující přesilovce prosadil z velké mlýnice pře Horákem Pavel Pospíšil, o brance se ale dlouze diskutovalo. Hosté se totiž domnívali, že gól padl až po odpískání. Trojice sudích nakonec rozhodla tak, že branka platí. Vedení vydrželo Brňanům devět minut, poté vyrovnal Pavel Písařík, který dostal puk před branku šikovným pasem od Průši. Po čtyřicet minutách byly tedy oba týmy stejně blízko i daleko od výhry.

Rozhodnutí zápasu přišlo během jediné minuty. V čase 45:05 mohl Janoušek po šťastném odrazu puku posílat touš do prázdné branky, místo toho však po zemi namířil jen do tyčky. Minutu a tři sekundy trvalo, než zafungovalo okřídlené nedáš – dostaneš. Pavel Písařík v plné rychlosti vyslal přízemní ránu a Klimeš nestačil zareagovat. Pro litvínovského forvarda to byl druhý gól zápasu.

Za dalších třináct vteřin mohlo být srovnáno, po Strejčkově faulu jel trestné střílení Pospíšil, ten však svůj druhý zářez v utkání nepřidal. Kometa se pak neprosadila ani v žádné z přesilovek, ani ve hře bez brankáře a hosté si tak na dalekou cestu domů přibalili tři body.

Kometa
Pavel Pazourek (Kometa): První třetina byla slabá, také jsme ji prohráli. Pak jsme stáhli hru na tři pětky. Myslím, že pak už jsme byli lepší než soupeř, měli jsme dost šancí. Bohužel Litvínovu tam spadlo snad všechno, co mohlo. My jsme nevyužili ani tutovky, jako bylo třeba trestné střílení. Je to škoda, zápas rozhodly naše chyby a nevyužité šance.
Radek Mrázek (Litvínov): V zápase jsem viděl z naší strany zbytečně moc vyloučení. Ale za naši bojovnost a výkon, který jsme zde předvedli, jsme si výhru zasloužili.