Junioři: První čtvrtfinále Litvínov nezvládl, doma nestačil na Vítkovice 1:4

Litvínov - Chemici v prvním čtvrtfinále neuspěli na vlastním ledě s Vítkovicemi. Vítkovičtí podali naprosto bezchybný výkon a předvedly skvělou efektivitu v zakončení. Série se tak stěhuje v pátek do Ostravy!
0:2, 0:1, 1:1

Horák - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Jurčík, Fučík, Ernst, Hora, Strejček, Kasal, Zavřel, Šrámek, Řehoř, Kuchař, Válek, Čeřovský, Zdeněk, Smolka.

Vítkovice

Kubáň - Černín, Král, Řehák, Tomi, Štencel, Hawlík, Illéš, Němec, Jonáš, Hudeček, Slováček, Klok, Richter, Deutsch, Cabák, Holý, Blahuta, Pasker, Bail.
Branky a nahrávky: 50. Válek (Řehoř, Svoboda) – 14. Němec (Tomi), 18. Němec (Tomi), 23. Tomi (Slováček, Řehák), 56. Řehák (Richter). Rozhodčí: Hrubý, Turčan - Kájínek, Podrazil. Vyloučení: 6:7, navíc Kokeš (LIT) 10. min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 256. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

V zasněženém a mrazivém Litvínově se krátce po poledni schylovalo k první čtvrtfinálové bitvě s Vítkovicemi. Chemici vstoupili do zápasu aktivně, ale hosté také nezaháleli a k vidění byl tedy pohledný hokej plný nasazení a důrazu. Ve 14 minutě Tomi vystihl rozehrávku domácích a společně s Erikem Němcem se řítili na jediného obránce Litvínova Horu. Druhý jmenovaný vzal odpovědnost na sebe a ke vzdálenější tyči překonal Horáka!

Litvínovu se nedařilo především v přechodu přes střední pásmo. Vítkovice toto území dokázaly skvěle bránit a nepouštěli domácí do větších šancí. Tři minuty před koncem první třetiny vytáhl Horák skvělý zákrok lapačkou proti gólovce Řeháka! O minutu později se už Vítkovice radovaly ze vstřelené branky. Tomi prosvištěl celým hřištěm a zpoza branky poslal puk na Erika Němce, který se trefil přesně pod lapačku Horáka.

Hosté byli především efektivnější v koncovce a to se přeneslo i do druhé třetiny. Uběhly jen dvě minuty z druhé periody a Slováček si několikrát vyměnil puk s Vojtěchem Tomi, který z první překonal litvínovského brankaře. Litvínov měl poté výhodu přesilové hry, ale ani přes tlak první formace nedokázali překonat Kubáně.

Ve 35. minutě se blýskl Horák výborným zákrokem, když dostal Richter nabito mezi kruhy a vypálil do odkryté branky, ale Horák se stačil bleskurychle přesunout a jeho střelu chytit! Z následné protiakce mohl snížit Zdeněk, ten však po pěkné přihrávce od Zavřela jen trefil rameno Kubáně.

V závěrečném dějství měli více ze hry domácí, Chemici dobře bruslili a napadli, ale Vítkovice dnes podávaly opravdu bezchybný výkon. Běžela polovina třetí třetiny a Litvínov se konečně dočkal kýžené branky. Řehoř našel najetého Lukáše Válka, který perfektní ranou zacinkal o růžek kubáňovy branky a vykřesal tak naději pro svůj tým.

Pět minut před koncem poslední periody mohl snížit Zavřel, ale v poslední chvíli mu přeskočil před prázdnou brankou puk hokejku a domácí forvard jen promáchl. Dnes platilo pravidlo, nedáš – dostaneš, po šanci Zavřela pláchla domácí obraně dvojice Adam Řehák – Richter. První jmenovaný se štěstím dokázal procpat puk za horákova záda. V poslední minutě ještě Jurčík napálil tyč vítkovického brankaře.

Série za stavu 0:1 pro litvínovský tým stěhuje do Ostravy, kde se bude hrát v pátek odveta a v případě výhry v sobotu rozhodující utkání!

Radek Mrázek (HC Litvínov): Dnes rozhodl disciplinovaný a zodpovědný výkon soupeře a naopak u nás nedisciplinovanost a nedůraz v osobních soubojích a v koncovce. Soupeř potrestal tři z nějakých pěti našich chyb. Máme šanci mezi kruhy a nedáme si to přesně, furt čekáme, ale hlavně nejsme důrazní.
Vítkovice
Jaroslav Miksa (HC Vítkovice STEEL): Jsme spokojeni s disciplinovaným výkonem a s tím, že hráči plnili přesně to co jsme si řekli. Hráli jsme ukázněně, dodržovali jsme taktiku. Co se týče nasazení, tak takhle by to mělo vypadat v play off. Myslím si, že to byl z obou stran velice dobrý zápas. Měli jsme trošičku více štěstí v koncovce, takže jsme rádi za vítězství.