Zápasy 07.09.2012
Autor: Michal Šandor

Junioři na úvod zdolali Plzeň

V prvním kole NOEN extraligy juniorů hostili litvínovští hokejisté plzeňské Indiány a všechny tři body zůstaly pod Krušnými horami.
1. kolo, 6.9.2012, Extraliga juniorů 2012/13
2:0
0:0, 2:0, 0:0

Horák - Kokeš, Cvrk, Ernst, Hora, Strejček, Kasal, Řehoř, Malec, Písařík, Průša, Kuchař, Válek, Trübenekr, Zavřel, Zdeněk, Ejem, Mical, Švarc, Smolka.

Plzeň

Příhoda - Marcel, Šmíd, Tichý, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Kubík, Zimmermann, Indrák, Houfek, Kepka, Tulačka, Pašek, Langer.
Branky a nahrávky: 24. Písařík (Smolka, Kasal), 30. Zavřel (Kokeš). Rozhodčí: Turčan - Šulo, Rozlílek. Vyloučení: 6:7 + Kepka (PLZ) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 102. Střely na branku: 31:24.
Hosté si první zajímavou šanci vypracovali v 5. minutě, kdy se v oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho, ale nadějně vypadající akci nedotáhli do úspěšného konce a Horák ani nemusel zasahovat. Domácí kontrovali o několik chvil později. Zavřel našel před brankou Smolku, jenže ten měl opravdu smolíka a puk za Příhodu nepropasíroval. Při hře ve čtyřech vyzkoušel Horákovu bdělost Pejchar, ale na jeho pokus od modré čáry si Horák počkal.

Litvínovský strážce svatyně musel předvést své umění i v 16. minutě, když zastavil pohlednou souhru Zimmermanna se Schleissem. V početní převaze se pak k dorážce dostal Smolka, ale ani tentokrát mu přáno nebylo. A když se v závěru první třetiny neujala ani kombinace Kuchaře s Řehořem, odcházelo se do šaten za bezbrankového stavu.

Skóre se poprvé měnilo v čase 23:21. V té době seděl na trestné lavici plzeňský Šimandl a domácí přesilovku využili. Kasalovu střelu od modré sice Příhoda vyrazil, načež si poradil i s dorážkou Smolky, ale na pokus Pavla Písaříka už byl krátký – 1:0. Poté se autor první branky přihlásil o slovo znovu, podruhé se už Příhoda překonat nenechal. V polovině utkání pálil z dálky Hora, jehož bombu Příhoda zachytil.

Vzápětí poslali rozhodčí za katr hostujícího Houfka a Litvínovští zužitkovali i druhou přesilovou hru. Po přesné přihrávce Kokeše se prosadil Marek Zavřel – 2:0. Domácí pak uzavřeli Plzeňské v jejich obranné třetině, ale z tlaku třetí gól v Příhodově síti nevytěžili. Ze sevření se dostal obránce Němec, jenž zkusil své štěstí ranou od modré, ale výborně chytajícího Horáka nepřelstil.

Na počátku poslední třetiny měli Západočeši velkou šanci vrátit se do zápasu, na lavici hanby postupně usedli Kasal, Zavřel a Ejem, ale Indiánům dnes chyběl náčelník, který by zavelel k obratu. V následujících minutách se hráči Litvínova ukáznili a mohli to být právě oni, kdo definitivně zlomí plzeňský odpor, ovšem střela Trübenekra skončila mimo.

Plzeňští neházeli flintu do žita a stále se snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat. Pro jejich snahu však neměla pochopení litvínovská obrana v čele s brankářem Horákem, která v tomto klání pracovala na jedničku. Dvě minuty před koncem si vzal hostující trenér oddechový čas a odvolal Příhodu z branky. Ke snížení a kýženému vyrovnání to ale nevedlo, a tak mohl Litvínov slavit úspěšný vstup do nové extraligové sezóny juniorů.