Zápasy - Junioři 06.03.2022
Autor: Lukáš Bolech

Junioři padli na Slavii

V sedmém kole bojů o záchranu DHL extraligy juniorů zavítali litvínovští hokejisté na led pražské Slavie. Zásluhou Jana Vopata šli černožlutí brzy v zápase do vedení, ale ve zbytku utkání měli převahu domácí a zvítězili 6:4.
7. kolo, 5.3.2022, Extraliga juniorů 2021/22
Praha, Zimní stadion Eden
6:4
0:1, 2:0, 4:3

Slavia

Volevecký (Kufa) – Hrdlička, Palát, Stejskal, Němeček, Serov, Kluch – Kulinič, Brotánek, Štrombach, Strnad, Matuška, Míšek, Labuzík, Skoupý, Šíma, Jokl

Klika (Čermák) – Hora, Baláž, Kadár, Hocelík, Hák, Kuchař, Háva – Postl, Danielčák, Stehlík, Beran, Vopat, Limanovský, Maštalířský, Špaček, Skuhrovec, Slavík

25. Kulinič (Matuška), 36. Strnad (Kluch), 48. Míšek (Šíma, Matuška), 52. Strnad (Stejskal), 57. Matuška (Šíma, Němeček), 60. Šíma
4. Vopat (Hora), 48. Vopat (Danielčák, Slavík), 50. Maštalířský (Hocelík, Baláž), 55. Danielčák (Hocelík, Stehlík)

0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4

Začátek utkání se vyvedl lépe hostům. Již ve čtvrté minutě obkroužil Jan Vopat útočné pásmo a následně prostřelil brankáře Voleveckého. Na druhé straně zahrozil nejvíce v první třetině útočník Lukáš Strnad, který ve slibné střelecké pozici orazítkoval horní tyč Klikovy branky.

Druhá třetina byla v režii domácích. Ve 25. minutě potěšil domácí tým vyrovnávací trefou Michail Kuliničov, který překvapil litvínovského brankáře Kliku střelou zpoza obránce. Druhou branku domácích přidal ve 38. minutě z přesilové hry Lukáš Strnad.

První minuty třetí části hry začali aktivněji domácí, což potvrzuje zvýšení skóre na 3:1 v podání Robina Míška. Chemici dokázali velmi rychle odpovědět zásluhou druhé branky Jana Vopata. Za necelé dvě minuty srovnával na 3:3 Matěj Maštalířský, který se po střele od modré čáry zorientoval nejrychleji ze všech hráčů a doklepl odražený kotouč za záda Tomáše Voleveckého. V čase 51:04 přidal svou druhou branku také Lukáš Strnad, jenž ukázkovou kličkou do bekhendu nedal Klikovi při zásahu šanci. Pět minut před koncem základní hrací doby ale hosté znovu srovnali. Tentokrát přesně pálil Tim Danielčák, který udržel svůj tým v divokém závěru v zápase. Možnost získat alespoň nějaký bod překazil Litvínovu v čase 56:40 vítěznou trefou Jan Matuška. Litvínované ještě zkoušeli štěstí při hře bez brankáře, ale namísto vstřelení další branku inkasovali. 18 vteřin před koncem pojistil Slavii Praha tříbodový zisk Petr Šíma.