Zápasy - Dorost 07.12.2023
Autor: Jakub Štěrba

Dorost ztratil dobře rozehraný zápas s Motorem, přesto bere aspoň bod

Základní část Extraligy dorostu se pomalu blíží do svého finále. V dalším zápase Litvínov přivítal na svém ledě jihočeský Motor.
7.12.2023, Extraliga dorostu 2023/24
Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
2:3sn
1:0, 1:1, 0:1 – 0:0 – 0:1

Trejbal (Udržal) – Břenda, Žák, Uhlík, Winkelhöfer (C), Honzík, Babka – Trefný, L. Dostál, M. Peroutka (A) – Raichl, Koky (A), D. Sedláček – Kurnat, Vondráček, Bednařík.

Motor ČB

Novák (J. Hájek) – F. Blažek (A), Nedorost, J. Jaroš, M. Schmied, D. Matějka, Muška – Hečko, T. Přibyl, Lev (C) – Hanzák, N. Mařík (A), Čečetka – Hřebejk, J. Novotný, Trefil.

Branky a nahrávky: 18. Raichl (Koky, Babka), 21. Bednařík (Koky) – 40. Lev (N. Mařík), 42. Čečetka, rozh. náj. Hečko.

2:0, 2:2

V první třetině byli hosté aktivnějším celkem, Motor se dostal do několika zajímavých šancí, jenomže v osmnácté minutě nakonec udeřila Verva. Jindřich Koky oslovil dobře stojícího Václava Raichla, který otevřel skóre zápasu. Po dvaceti minutách tak vedli domácí nejtěsnějším možným rozdílem.

A zkraje druhé dvacetiminutovky zasadil Litvínov další úder. Studená sprcha pro Jihočechy přišla už po 16 vteřinách druhé třetiny, kdy domácí náskok navýšil Jonáš Bednařík. Motor pak přestál litvínovskou hru v početní výhodě a v poslední minutě prostředního dějství se i on dočkal přesné trefy. Branka na 1:2 padla po osvědčené spolupráci dvou produktivních hráčů - Mařík asistoval a Jakub Lev skóroval.

Třetí třetina nabídla branku také rychle, v čase 41:51 skóroval hostující Filip Čečetka a srovnal na 2:2. Rozhodčí rozdali v této dvacetiminutovce hned pět trestů, skóre už se ovšem neměnilo. Zápas tak musel do prodloužení.

Žádný z celků se neprosadil ani v prodloužení, a tak přišly na řadu nájezdy. Jihočeši dokázali jejich vývoj zvrátit díky povedeným nájezdům Maříka a Martina Hečka, a tak nevadilo, že gólman Novák v první sérii nevychytal Jonáše Bednaříka. Litvínov prohrál s Motorem 2:3 po samostatných nájezdech.

HC Litvínov: Složení trenérských týmů

HC Litvínov, sportovní spolek, zveřejnil seznam trenérů jednotlivých týmů mládeže pro sezónu 2024/25. Jsou mezi nimi opět bývalí extraligoví hráči, mistr ligy, trenér reprezentačních brankářů i řada trenérů s bohatými zkušenostmi.