Zápasy - Dorost 20.01.2024
Autor: Jakub Štěrba

Dorost po skvělém obratu slaví zisk dvou bodů

Tento týden sehráli litvínovští dorostenci pouze jediný zápas. V sobotu jejich cesta vedla do středních Čeh, kde se Verva utkala s Rytíři.
8. kolo, 20.1.2024, Extraliga dorostu 2023/24
Kladno, ČEZ STADION Kladno
5:6sn
1:1, 3:3, 1:1 – 0:0 – 0:1

Kladno

Hájek – Borkovec, Dörfl, Müller, Hausner, Háž, Krása – Rambousek, Pěch, Kozák, Klempíř, Trojna, Pytlík, Kulich, Valuš, Beran.

Trejbal – Uhlík, Winkelhöfer, Honzík, Babka, Postl – Dostál, Peroutka, Raichl, Koky, Trefný, Kurnat, Vondráček, Bednařík, Petružálek.

6. Pěch (T. Kozák), 23. Rambousek (Valuš), 27. Pytlík (Müller), 34. Klempíř, 55. Dörfl (Klempíř, T. Kozák)
11. Bednařík (Koky), 28. M. Peroutka (Winkelhöfer), 29. Raichl (Trefný), 35. Raichl (Bednařík, Winkelhöfer), 56. Petružálek (Trefný, Winkelhöfer), rozh. náj. Petružálek

1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 5:6

Začátek utkání přinesl opatrný hokej, vše prolomil na konci šesté minuty Matyáš Pěch, který se dostal za obranu Severočechů a přesnou ranou nedal Trejbalovi šanci zasáhnout. Kladno bylo po vstřelené brance aktivní, jenomže v polovině úvodní se z ničeho nic prosadila i Verva. Jonáš Bednařík vystřelil ukrytou ránu z pravého kruhu a kotouč si našel cestu mezi betony až do sítě. Obě mužstva si posléze vyzkoušela po jedné přesilové hře, skóre se v první třetině ale již nezměnilo.

Krátce po startu prostřední periody si Rytíři vzali zpět ztracené vedení. Mezi kruhy zůstal nehlídaný Matěj Rambousek, který z jedničky poslal puk do sítě. A to nebylo vše, nedlouho poté využil přesilovou hru Dominik Pytlík a Kladno rázem vedlo o dvě branky. Tento stav ale vydržel jen pár vteřin. V následující minutě vyslal z osy hřiště fantastickou ránu bekhendem Marek Peroutka. A co víc, za 67 vteřin bylo srovnáno. Těsně před brankářem šikovně tečoval kotouč Václav Raichl, Hájkovi propadl puk mezi betony. Utkání bohaté na góly avšak pokračovalo. Adam Klempíř všechny přebruslil a litvínovského brankáře záhy překonal bekhendovou kličkou. Václav Raichl ale bleskově zase srovnal, když dostal fantastickou přihrávku na pravý kruh. Po čtyřiceti minutách platil nerozhodný stav 4:4.

Závěrečná perioda přinesla opatrný hokej, na hráčích bylo vidět, že se nikdo nechce dopustit osudové chyby. Jako první zahrozil Litvínov, Hájek ale zvládl zastavit i dvojnásobnou dorážku z hranice brankoviště. Kulich pro změnu trefil jen lapačku Trejbala. V 55. minutě šlo potřetí Kladno do vedení. Krátce po vyhraném buly vystřelil od modré čáry David Dörfl a puk si našel cestu až do brány. Ze stejné pozice vystřelil na druhé straně i Jakub Petružálek a vedl si naprosto stejně. Zápas tak za stavu 5:5 dospěl až do prodloužení.

V něm se nerozhodlo, o držiteli bonusového bodu tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich kralovali oba brankáři. Do branky propadl pouze jediný kotouč, v páté sérii o všem rozhodl Jakub Petružálek, který našel mezeru mezi betony. Litvínov porazil Kladno na jeho ledě 6:5 po nájezdech.

Velké drama, dorost se ale vrací z Boleslavi bez bodů

Litvínovští dorostenci toužili v Mladé Boleslavi navázat na včerejší ideální vstup do nové sezóny, když na svém ledě porazili nováčka z Plzně 5:1, po velké bitvě ale slavili Středočeši.
Zápasy - Junioři včera

Junioři vítězí i ve třetím kole a vedou DHL extraligu!

Dva dny, dva domácí zápasy. Mladá hráči Vervy dnes po Přerově na svém kluzišti přivítali Berany ze Zlína.

Ideální vstup do sezóny, dorost nedal šanci plzeňským Vlkům

Extraliga dorostu vytáhla svou oponu, litvínovští dorostenci na úvod nového ročníku přivítali na svém ledě nováčka soutěže - Pilsen Wolves.