Zápasy - Dorost 28.09.2024
Autor: Jakub Štěrba

Skvělý víkend dorostu! Osmi góly vymazal kladenské Rytíře

Dorostenci Litvínov včera vyhráli v pražském Edenu 6:2, na tři body z ledu soupeře navázali dnes na stadionu Ivana Hlinky, kde osmi góly zničili Kladno.
8. kolo, 28.9.2024, Extraliga dorostu 24/25
Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
8:2
2:1, 2:0, 4:1

Udržal (Winkelhöfer) – Šindelář, Kudrna, Babka, Žák, Postl, Müller – Vondráček, Klempíř, Rambousek – Trefný (C), Kváš, Skála – Petružálek (A), Gimmler, Záruba – Melančin.

Kladno

Barchánek (Damašek) – Hausner, Mahovský, Borkovec (C), Zeus, Š. Kučera, J. Matějka, Soukup – Honisch, Gelhof, Trojna (A) – Pojkar, Hotařík, Hlavsa – Sivek, Lisý, Maulis – Boháček.

16. Trefný (Klempíř, Kváš), 18. Klempíř (Kváš, Trefný), 30. Trefný), 40. Klempíř (Postl, Trefný), 43. Vondráček (Záruba), 46. Trefný (Postl), 47. Rambousek (Petružálek, Babka), 56. Müller (Žák, Petružálek)
16:22 Soukup (Hlavsa), 51:51 Gelhof (Borkovec, Hausner).

Čamra – Svoboda, Kýček

6:6

2:1

0:0

92

1:0, 1:1, 7:1, 7:2, 8:2.

Obě mužstva si zahrála v úvodních minutách početní výhodu, Litvínov dokonce dvě, nicméně domácí se prosadili až na konci šestnácté minuty při rovnovážném stavu, když do černého zamířil Jan Trefný. Radost domácím ovšem vydržela jen pár vteřin, jelikož Kladno bleskově zásluhou Filipa Soukupa srovnalo. Poslední slovo v úvodní části měli ale přece jen domácí, když domácím vrátil zpět ztracené vedení Adam Klempíř.

V polovině navíc Verva soupeři odskočila již na rozdíl dvou branek, znovu do černého zamířil Jan Trefný. Rytíři dostali možnost zkorigovat utkání z početní výhody pět na tři, činili se ovšem domácí brankář Udržal. To domácí v závěru druhé třetiny naopak přesilovou hru sami využili, i Adam Klempíř se dočkal své druhé trefy v zápase.

Černožlutí v poslední dvacetiminutovce nechtěli ponechat nic náhodě a svého soupeře zasypali dalšími přesnými trefami. Jako první to vzal Antonín Vondráček, na kterého následně navázal Jan Trefný, jenž zkompletoval hattrick. Již na rozdíl pěti branek nedlouho poté navýšil náskok Litvínova Matěj Rambousek. Kladno poté dostalo ještě jednu možnost hrát přesilovou hru pět na tři, tentokrát ji již Aleš Gelhof zužitkoval. Definitivní podobu výsledku dal jako poslední Karel Müller, i díky němu Litvínov porazil na svém ledě Kladno vysoko 8:2.

Dorost i podruhé v sezóně porazil nováčka soutěže

Rozběhla se druhá třetina základní části Extraligy dorostu, litvínovští mladící na jejím úvodu zajeli do Plzně, kde vyzvali nováčka soutěže - místní Vlky.

Junioři poprvé doma padli

Během necelých čtyřiadvacet hodin vyrazily mladé pušky opět k extraligovému duelu, po Vítkovicích dnes hostili Oceláře.
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři zlomili velkou přestřelku v nájezdech!

Mladí hráči Vervy na své konto zapisují další cenný skalp. Vítězství slaví po velké přetahované v základní části i nájezdech.