Zápasy - Dorost 27.09.2024
Autor: Jakub Štěrba

Dorost šesti góly vyloupil pražský Eden!

Tohle se povedlo! Dorostenci Litvínova si vyšlápli i na druhé pražské S v této sezóně, po domácí výhře nad Spartou, tentokrát mladíci Vervy úřadovali ve vršovickém Edenu.
7. kolo, 27.9.2024, Extraliga dorostu 24/25
Praha, Zimní stadion Eden
2:6
0:3, 1:3, 1:0

Slavia

Štěpánek (31. Netušil) – Skyba (C), J. Malacha, Verbeščuk, D. Filip, Hess, Oh – Holejšovský, Egart (A), Švancar (A) – Janoušek, Slížek, Mikš – Keller, P. Malacha, Ducháček – Volodin.

Pešout (Udržal) – Žák, Šindelář, Kudrna, Babka, Postl, Müller – Rambousek, Vondráček, Klempíř – Trefný (C), K. Kváš, Skála – Petružálek (A), Gimmler, Záruba – Melančin.

38. Egart (Skyba, Holejšovský), 51. Švancar (Mikš)
5. Petružálek (Kudrna), 12. Babka (Trefný, Postl), 19. Müller (Skála, Vondráček), 21. K. Kváš (Trefný, Gimmler), 31. Rambousek (Petružálek, Babka), 40. Petružálek (Žák)

0:5, 1:5, 1:6, 2:6.

Severočeši otevřeli skóre už v páté minutě, když sešívané obraně ujel Jakub Petružálek a nadvakrát vyzrál na brankáře Štěpánka. Slávisté pak měli díky Švancarovi a Egartovi dvě dobré šance na vyrovnání, místo něj ale přišly další branky hostů. Ve 12. minutě využil přesilovku Adam Babka a 70 vteřin před první sirénou přesně vystřelil Karel Müller.

Ani do druhé třetiny nevstoupili svěřenci trenéra Kucharčíka dobře a už po 25 vteřinách z hole Kevina Kváše inkasovali čtvrtý gól. Přesně o deset minut později a krátce po konci jednoho z řady slávistických oslabení v prostřední části pak navíc už na 5:0 zvýšil Matěj Rambousek.

Střídání Štěpánka za gólmana Netušila hru na chvíli uklidnila. Švancar měl ve 33. minutě na holi jistý gól, litvínovský gólman Pešout mu ho ale skvělým zákrokem doslova ukradl. Pět minut nato se Pražané konečně dočkali, když Tadeáš Egart přesnou tečí využil početní výhodu. Radovat se nicméně dlouho nemohl, protože poslední slovo ve druhé třetině měli Litvínovští, konkrétně přesně zakončující Jakub Petružálek.

Ve třetí periodě padl jediný gól – Vojtěch Švancar v čase 50:58 využil nepozornosti v hostující obraně. O více už ale červenobílí náskok soupeře stáhnout nedokázali. Litvínov po skvělém výkonu porazil Slavii 6:2. Zítra na státní svátek doma Litvínov vyzve Kladno.

Dorost i podruhé v sezóně porazil nováčka soutěže

Rozběhla se druhá třetina základní části Extraligy dorostu, litvínovští mladící na jejím úvodu zajeli do Plzně, kde vyzvali nováčka soutěže - místní Vlky.

Junioři poprvé doma padli

Během necelých čtyřiadvacet hodin vyrazily mladé pušky opět k extraligovému duelu, po Vítkovicích dnes hostili Oceláře.
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři zlomili velkou přestřelku v nájezdech!

Mladí hráči Vervy na své konto zapisují další cenný skalp. Vítězství slaví po velké přetahované v základní části i nájezdech.