Rozhovory 31.03.2024
Autor: Štěpán Navrátil

Budu tady hrát naplno, makat na sto procent, velí po přesunu z Litoměřic Josef Jícha

Sedm semifinálových utkání už stihl v dresu Litoměřic, které v Chance lize vypadly se Zlínem. Nyní už pomáhá Litvínovu a hned v prvním duelu proti Pardubicím zapsal Josef Jícha bod za asistenci na úvodní trefě.

Náročný program útočníku Vervy nevadí, rozdíly mezi Tipsport extraligou a Chance ligou však viděl už na začátku duelu. „Je dobré, že jsem byl rozehraný, ale tady to je o nějaký level výš. Kluci jsou rychlejší a silnější. Celkově i hra. První dvě střídání, a pak si člověk už zvykne,“ popisoval Jícha.

Pouhý den po vypadnutí s Litoměřicemi se ihned přesunul do Pardubic, kde se aktivní hrou prezentoval v prvním semifinále. „Věděl jsem, že tu mám střídavé. Kdyby se vypadlo, že bych sem šel, ale jak jsme vypadli, volali mi po zápase. Hned jsem se zabalil a jel. Zápasů jsem měl už sedm v semifinále a teď to je ještě rychlejší. Musím to ale nějak zvládnout, makat na sto procent a dát do toho všechno,“ ví šestadvacetiletý útočník.

Hned v desáté minutě prokázal své kvality a po vybojování puku na zadním mantinelu slavil asistenci na úvodní trefě. „To je můj styl, bruslení, napadat a vybojovat puky. Pak se to výborně odrazilo k Abdymu (Jindřich Abdul), ten to výborně vyjel a prostřelil,“ popisoval celou akci.

I přes vyrovnaný průběh utkání ale slavily první bod po otočce Pardubice. „Je to škoda, ale Pardubice hrály opravdu dobře. Byly hodně v útočném pásmu, to musíme zlepšit. Hrát více u nich a nenechat je hrát u nás, protože tam jsou fakt silné.“

Ani tak ale neskrývá ambice a s týmem chce v play off dojít co nejdále: „Kdo by si nechtěl zahrát semifinále v extralize? Doufám, že to tady s kluky zvládneme a dojdeme do finále,“ dodal Josef Jícha nakonec.

Ostatní 18.04.2024

Vervashop od pátečního poledne do středy 24. dubna z důvodu inventury uzavřen

Vážení fanoušci, dovolujeme si vás informovat, že z důvodu velké posezónní inventury bude od pátečního (19. dubna) poledne až do středy 24. dubna uzavřena kamenná prodejna Vervashopu u Zimního stadionu Ivana Hlinky, tak e-shop Vervashopu. Děkujeme za pochopení.
Více >
Ostatní 15.03.2024

Zažijte finálový víkend! Vstupenky na světový šampionát jsou stále k dispozici

Do startu nejočekávanější hokejové události roku zbývají pouhé dva měsíce! Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji se do Česka vrací po devíti letech. Chcete zažít atraktivní podívanou, jako tomu bylo v roce 2015? Praha i Ostrava totiž očekávají příjezd velkých jmen!
Více >
Zápasy - Junioři 12.03.2024

OF4: Junioři potřetí podlehli Bruslařům, sezóna pro ně končí

Mladí hráči Vervy dnes rozehráli čtvrtý zápas osmifinále play off, kdy za stavu 1:2 bojovali o rozhodující duel série.
Více >