Preview - Dorost 29.01.2020
Autor: Petr Význer

Dokáže se dorost po pauze zvednout? Ve čtvrtek zamíří do Brna

Dorostenci si před pauzou nevedli vůbec dobře. Těsná prohra v Pardubicích následovaná demolicí od Mladé Boleslavi není pro sebevědomí oslabeného týmu nic příjemného. Zvládne se Litvínov po pauze zvednout a začít vyhrávat? To se dozvíme ve čtvrtek 30. dubna. Utkání v Brně začíná v 15:00.
Chemici nezvládli ani jedno ze svých posledních dvou klání. Na ledě Pardubic nestačili na Dynamo (1:2) a při návratu na domácí stadion schytali tvrdý debakl od Mladé Boleslavi. Po první třetině, ve které se prosadili Haas a Peca, by nikdo nečekal, co přijde v prostředním dějství. Třetí boleslavskou branku přidal se štěstím Polák, ale s odpovědí přispěchal Kuchař. Po Křepelkovi se trefil Dej a Litvínov byl stále na dostřel. Místo snahy o snížení přišla řada krutých ran.

Ještě v přesilovce se trefil Hrouda, dále stačilo hostům pouze dvanáct vteřin a gól znovu slavil Peca. Po promarněné šanci domácích se chopil puku Hruška a proměnil svůj protiútok. Ani následné vystřídání brankářů nepomohlo, protože Boleslav pokračovala v ofenzivním náporu, z něhož vyústila branka Haase a následně i Jasečka s Polákem. Poslední gól útěchy dokázal ještě vsítit Brouček.

"Já to dneska radši nebudu hodnotit," řekl po absolutně nezvládnutém zápase trenér Tvrzník.

Ani brněnské Kometě se aktuálně moc nedaří. Prohra s Havlíčkovým Brodem (2:4) byla následována výbuchem proti Chomutovu. Série branek Kulicha, Ekrta, Döringa a Šilara donutila Bizoně po sedmnácti minutách opustit brankoviště a pustit do něj Schnattingera. Toho dokázal prostřelit Šiler, po jehož brance přišla odpověď od Eduarda Šalého. Poslední slovo však měl Chomutov. V 52. minutě kosmeticky upravil skóre Kulich.

Králem bodování Litvínova je stále Dominik Brouček se svými čtyřiceti body za 18 branek a 22 asistencí. Druhé místo obsazuje zraněný Marek Slavík (9+12). Nejlepšími hráči Komety jsou shodně se čtyřiceti body Eduard Šalé (21+19) a Ivo Sedláček (18+22).