Zápasy - Dorost před 2 dny
Autor: Jakub Štěrba

Dorost i podruhé v sezóně porazil nováčka soutěže

Foto Reportáž
Rozběhla se druhá třetina základní části Extraligy dorostu, litvínovští mladící na jejím úvodu zajeli do Plzně, kde vyzvali nováčka soutěže - místní Vlky.
10. kolo, 5.10.2024, Extraliga dorostu 24/25
Plzeň - Košutka, ICE ARENA Plzeň
0:3
0:1, 0:2, 0:0

Pilsen Wolves

Uhel (Valdman) – Plašil, Hanzlík, O. Holub, Brož, Kočárek (C), Taylor, Kačmáček, Souček – Bradáč, Robinson, Popovych – Stefaňuk, Pšenička, Klapáč – Račinský (A), Blockij, Kučuk.

Winkelhöfer (Udržal) – Kudrna, Babka, Žák, Postl, Müller, Bozseník (A) – Skála, Vondráček, Klempíř – Butka, M. Kváš, Rambousek – Trefný (C), K. Kváš, Petružálek (A) – Záruba.

Branky a nahrávky

9. Skála (Záruba, Vondráček), 28. Postl, 29. M. Kváš (Vondráček)

0:0, 0:3

Utkáni začalo nedovolenými zákroky, obě mužstva si na úvod zápasu zahrála početní výhodu, činili se nicméně oba brankáři. Poprvé se tak skóre měnilo až na začátku deváté minuty, kdy se po nahrávce Záruby blýskl krásnou individuální akcí Dominik Skála. Ten se protáhl kolem domácích beků a rychlou střelou propálil i Uhela v bráně domácích. Severočeši měli následně několik dalších slibných šancí, avšak gólman Wolves už v první periodě žádný kotouč za svá záda nepropustil.

To se nicméně ve druhé třetině brzy změnilo. V další přesilové hře dostal puk na modrou čáru Šimon Postl, ten nejprve trefil jen obránce Plzně, avšak puk znovu vybojoval a následně ho od modré čáry poslal až do sítě. A co víc, za minutu se Litvínov prosadil potřetí. Domácí špatně rozehráli, Antonín Vondráček přiťukl puk Michalu Kvášovi, jehož ránu Uhel neudržel a forvard Vervy již napodruhé dostal kotouč do sítě.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval obránce Müller, který taktéž pálil nebezpečně od modré čáry, Uhel se štěstím odolal. Nedlouho poté se do další slibné šance proháčkoval Jan Trefný, z osy hřiště nicméně domácího maskovaného muže nepřekonal. Litvínov nadále hrál svoji aktivní hru, poctivě si držel vypracovaný náskok. Pilsen Wolves se snažili vstřelit alespoň čestnou branku, avšak ani tu jim litvínovský brankář Winkelhöfer nedovolil, Litvínov vyhrála na půdě plzeňského nováčka 3:0.

Junioři poprvé doma padli

Během necelých čtyřiadvacet hodin vyrazily mladé pušky opět k extraligovému duelu, po Vítkovicích dnes hostili Oceláře.
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři zlomili velkou přestřelku v nájezdech!

Mladí hráči Vervy na své konto zapisují další cenný skalp. Vítězství slaví po velké přetahované v základní části i nájezdech.