Preview - Dorost 09.10.2019
Autor: Petr Význer

Dorost se chystá na výjezd do Prahy, utká se s Kobrou

Litvínovští dorostenci se chystají na výjezd do hlavního města. Tam se pokusí proti Kobře udržet sérii šesti výher v řadě a dále se tlačit na čelo ligy.
Svěřenci Martina Tvrzníka stále pokračují v sérii vítězných zápasů. Těsné vítězství 3:2 nad Spartou a vyhrané derby s Chomutovem (3:0) drží Chemiky na dělené první příčce s Plzní a Karlovými Vary. V derby se sousedními Piráty se diváci dočkali úvodní branky až ve 32. minutě. Po nevyužité přesilovce 5 na 3 se trefil Skuhrovec. V druhé třetině žádná další branka nepadla a šlo se do části druhé. V ní se po kombinaci mezi Hocelíkem a Martínkem trefil Vopat. Vopat byl i u třetí branky. Podruhé v roli nahrávače, když po jeho přihrávce překonal Malanta Špaček. Závěr zápasu poznamenalo trestné střílení Chomutova. Vopat hákoval soupeře a Perný se chopil darovaného nájezdu. V něm Ešlera nepřekonal a litvínovský brankář si připsal čisté konto.

Pražská Kobra nemá takovou formu, jako tým ze severu Čech. V posledních dvou utkáních nestačili na Rytíře z Kladna (4:5) a Energii Karlovy Vary (1:7). Proti Karlovým Varům inkasovali v 5. minutě hned dvakrát z hole Sapouška. Na další branky se však čekalo až do druhé třetiny. V ní snížil kapitán pražanů Král. Před druhou sirénou vrátil dvoubrankové vedení na hole západočechů Remeš. Ve třetí třetině přidal svou druhou branku Remeš. V rychlém sledu po něm i Kupčo a Matas. Jejich góly dělilo 10 vteřin. Gólový účet zápasu uzavřel Kupčo a domácí slavili pohodlnou výhru.

Vzájemné zápasy v minulé sezóně vyznívají jasně ve prospěch Litvínova. Oba týmy se utkali dvakrát a pokaždé z toho odcházel vítězně celek z Litvínova. Domácí zápas dorostenci vyhráli 5:1 a utkání v Praze 4:0. Zimní stadion Ivana Hlinky viděl první branku až ve 22. minutě. O zvýšení skóre se v téže třetině postaral Kadár. V polovině zápasu trenér Tvrzník vystřídal Čermáka a do branky místo něj poslal Herkommera. Po jeho nastoupení na led se trefili Kočárek se Špačkem a na výhru bylo zaděláno. V poslední periodě se o zdramatizování postaral Výkruta. Nic dalšího si Kobra nevytvořila, a tak Dej v poslední minutě ukončil svou brankou zápas.

Trenér Martin Tvrzník se o zápase vyjádřil takto: "První třetina byla z naší strany špatná, neměli jsme pohyb. Ve druhé třetině se to zlepšilo, ale nedáváme góly. Hromada nevyužitích šancí. Budeme to muset zlepšit, ale jsme rádi za čtyři body."

První příčku v bodování stále drží Jan Vopat s osmnácti body (8+11). Mezi nahrávači se dokonce drží na dělené čtvrté příčce. Dominik Brouček se pokouší Vopata dohnat, ale se třinácti body (5+8) mu na něj stále pět bodů chybí.

Na nejlepší čísla mezi brankáři dosahuje Josef Ešler, který vynuloval Chomutov. Díky tomu má 100% úspěšnost zákroků a v průměru 0 inkasovaných branek.