Preview - Dorost 27.11.2019
Autor: Petr Význer

Dorost v prvním zápase nadstavby změří síly s Kometou Brno!

Bez jakékoliv pauzy se litvínovský dorost vrhá do dalších bojů o play off. V základní části si vedl znamenitě, když skončil na 3. místě. Bude to však stačit na další týmy, které postoupily ze svých skupin? První odpověď na tuto otázku by mohlo dát utkání proti Kometě Brno, které se odehraje 28.11. na litvínovském zimním stadionu od 17:30!
Tvrzníkův tým si z posledních dvou zápasů základní části odnesl hned 6 bodů! Nejprve si v nedalekém Chomutově poradil s domácími Piráty 5:1 a o dva dny později si s chutí zastřílel proti Kobře Praha. Domácí v něm poslal do vedení Slavík. Útočník Litvínova si slavení moc neužil, protože o chvíli později vstřelila Kobra dva góly během necelé minuty. Za Herkommerova záda dopravil puk nejprve Pulpán, a pak Rejna.

První přesilovka chemikům vyšla náramně a bylo znovu vyrovnáno. Přesně namířil Brouček. Na něho ve druhé třetině navázali další spoluhráči, kteří tím dokonali fantastický obrat! Do vedení poslal chemiky Šprynar a o dvoubrankový náskok se postaral druhou trefou Brouček. Takzvaného bůra do sítě celku z hlavního města napálil Adámek.

Ve třetí třetině se prosadili Krocker a Iljuk. Po nich přišla Broučkova chvíle. Nejproduktivnější hráč dorostu se nemýlil a uzavřel tím hattrick. Svůj šestibodový zápas ukončil poslední litvínovskou brankou v utkání Slavík. O kosmetickou úpravu skóre se chvíli před koncem postaral Procházka.

Nejproduktivnějším hráčem v černožlutém dresu je Dominik Brouček. V osmnácti zápasech bodoval hned osmadvacetkrát! Vstřelil jedenáct branek a k nim přidal sedmnáct přihrávek. Druhé místo si drží Jan Vopat, který aktuálně nastupuje za juniory vedené trenérem Mrázkem. Vopat se ve službách dorostu podílel na dvaceti gólech. Sedm jich vstřelil a na dalších třináct přihrál. Jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi je David Čermák. Jeho úspěšnost zákroků se vyhoupla na 92,33% a průměrně inkasuje 2,21 branky za zápas.

Kometa Brno na domácím ledě doslova roznesla na kopytech Havířov (6:1), ale na výhru se jí nepovedlo navázat. V Třinci se díky brankám Pigla a Severa dostala po úvodní dvacetiminutovce do dvoubrankového vedení. Druhá třetina však přinesla snížení v podobě přesně střely do šibenice v podání Petrovského. To bylo vše, co prostřední část přinesla a šlo se do závěrečné třetiny.

V ní teprve začala zábava. Šalé vrátil Kometě dvoubrankový náskok, ale za 45 vteřin mu radost zkazil Kašpárek. Brno se ale jen tak nevzdalo, když Horký vstřelil již 3 branku, která padla během úvodní pětiminutovky 3. periody. V tento moment se však rozjel Ocelářský brankostroj. Na Kašpárkův gól navázal Wawrzkiewicz a bylo vyrovnáno. O dokončení obratu se postaral Petrovský a bylo po zápase.

Nejlépe bodovaným hráčem v řadách Komety je Ivo Sedláček s dvaatřiceti body (13+19). Na druhém místě je se třiceti body za deset branek a dvacet nahrávek Jakub Brabenec. Brno nejspíš nemá jasně stanovenou jedničku v brankovišti, ale statisticky je na tom přece jen lépe Michael Schnattinger. Za svá záda pustí průměrně 2,13 branky za zápas a pochytá 91,83% střel.