A-tým 17.08.2006

Eislöwen Dresdner - HC Chemopetrol 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Druhé místo obsadil HC Chemopetrol na turnaji Königs Hof Four Points Cup v Drážďanech. I v kombinované sestavě se šesti juniory v sestavě porazil ve čtvrtek večer domácí Drážďany 4:2, když rozhodující náskok získal v poslední třetině (2:0). Prvenství si bez ztráty bodu odvezli hráči Norimberka, kteří odpoledne porazili Duisburg 5:2. ... Foto: Milan Fencl, sfp
(Od našeho spolupracovníka Milana Fencla, Drážďany)

55. Domácí nevyužili přesilovku 5 na 3

Litvínov: Altrichter (Pošusta) - Skuhrovec, Morava - Gýna, L. Poživil - Ťupa, Punčochář - O. Poživil - Prorok, Kopecký, Rindoš - Trávníček, Branda, Bednařík - Sklenička, Černý, Jánský - Maxa, Vrtek, Zíma.

První třetina přinesla pět vyloučených hráčů Chemopetrolu i přesilovku domácích 5 na 3. Do vedení šel přesto Litvínov, který měl početní výhody jen dvě. V oslabení vystihl rozehrávku soupeře Zbyněk Sklenička a sólo proměnil.

Minutu na to se ve výhodě prosadili domácí a poprvé překonali Martina Altrichtra (děkujeme fanouškům za upozornění na chybu). Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina dosavadní průběh zápasu a jeho brankový vývoj nezměnila. Jen do vedení šli tentokrát brzy po zahájení hry domácí. Zanedlouho je však neutralizoval svou první brankou v litvínovském dresu Jakub Černý. Vyloučení v této části bylo 4:6, Litvínov už tedy překročil desítku trestů. Drážďany opět hrály (a nevyužily) přesilovku 5 na 3.

Třetí třetina rozhodla o druhém vítězství černožlutých na turnaji. Postarali se o něj obránci: 34 vteřin po zahájení posledního dějství skóroval Radim Skuhrovec a poslední slovo v zápase měl další zadák Petr Punčochář. Z minulého utkání si odnesl několik šrámů, přesto nastoupil a byl odměněn brankou.

Pořadatelé uvedli oficiální návštěvu 378 platících diváků, kteří viděli 27 vyloučených (12:15).