Fanoušci 28.07.2017
Autor: Ondřej Vlk

Hráči, fanoušci i zaměstnanci Unipetrolu si vyzkoušeli discgolf!

Ve čtvrtečních podvečerních hodinách proběhla akce na discgolfovém hřišti v Oseku, které se zúčastnila část hráčů A-týmu, fanklubu a zaměstnanců Unipetrolu.
Hráči, fanoušci i zaměstnanci Unipetrolu se sešli v 18:30 na discgolfovém hřišti v Oseku, kde jim rady a veškerou průpravu před hrou dal mistr ČR v discgolfu Lukáš Filandr. Hráči byli poté rozděleni do skupin tak, aby se namíchali s fanoušky i zaměstnanci Unipetrolu.
(Josh Nicholls poprvé na týmové akci)

Z A-týmu se účastnila desítka hráčů, Lukáš Doudera, Tomáš Matoušek, Jakub Březák, Martin Franc, Jan Dufek, Filip Helt, Daniel Sorvik, Pavel Kantor, Stanislav Dietz a kanadská posila Josh Nicholls. 
(Hráči na společné fotce se zaměstnanci Unipetrolu)

Z hráčů byl nejúspěšnější Jan Dufek, který se dostal na 28 hodů. Všem ale vytřela zrak fanynka Bára Trčková, které stačilo na 9 košů pouhých 23 hodů!

Co je discgolf? 

Disc golf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem, odvozeným z klasického golfu. Vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců na celém světě. Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů – tedy hodů. Disk má kulatý tvar,pro dogfrisbee je kulatý i oválný.

Princip hry?

Disk se hází z určeného výhoziště na cíl (jamku). Jamku tvoří většinou ocelový koš, postačí však i strom, pařez, nebo dřevěný kůl zatlučený do země. Průměrná vzdálenost jamky bývá kolem 100-120 metrů a dá se časem dosáhnout třemi (případně i dvěma) hody. Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se disk zastavil a pokračuje, dokud netrefí cíl. Na každý hod si vybere talíř, který se mu hodí (podobně jako golfista mění hole). Talířů je několik druhů, liší se délkou, směrem případně i tvarem letu. Hřiště bývá navrženo tak, aby se hráči museli potýkat s přírodními překážkami, jako jsou stromy, keře, případně vodní plochy, a ukázali svoje schopnosti házet krátké i dlouhé, levo- i pravotočivé hody. Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště (většinou sestávající z 9, 12 nebo 18 jamek) nejmenším počtem hodů.

Hřiště pro dicsgolf?

Disc golf se může hrát všude kde je dostatek místa a vhodný terén. Ideální jsou větší městské parky, nebo příměstské oblasti s volnými i křovinatými plochami řídce porostlými stromy. Na škodu není ani malé převýšení či potůček nebo rybníček, které dokáží zpestřit hru. Při volbě jamek se klade důraz na jejich různorodost - střídají se vzdálenosti (běžně 50 - 230 m) a ve vysoké míře se využívá přirozených překážek, tak aby měl hráč na výběr z několika způsobů dosažení cíle (například 3 jisté kraší hody kolem stromů nebo jeden riskantní přes stromy a vodu).

(Ani Daniel Sorvik se nevyhnul nástrahám místního hřiště)

Ve světě už existují tisíce disc golfových hřišť s instalovanými koši nejvíce v USA, kde disc golf hrají desítky tisíc lidí, v Evropě je nejdále Švédsko - 103, z okolních států pak SRN - 59 - více na, u nás bylo postaveno první stálé hřiště v Nučicích, dnes je jich přes 40 (stále přibývají další - za první půlrok 2013 se otevřelo 5 nových). Navíc jsou pravidelné lokace turnajů, kterých se pořádá přes 30 do roka (nejbližší hřiště u nás je v Oseku).

Fotogalerie

Zápasy - Dorost 14.09.2024

Dorost si z Liberce žádné body nepřivezl

Litvínovští dorostenci toužili navázat na včerejší domácí vítězství nad Spartou v Liberci, avšak nakonec ani druhý výlet na led soupeře žádné body nepřinesl.
Více >
Zápasy - Junioři 14.09.2024

Junioři vyšli v Mladé Boleslavi střelecky naprázdno

Po třiadvaceti hodinách vyrazili černožlutí k dalšímu extraligovému utkání, po Liberci se nyní představili v Mladé Boleslavi.
Více >
Zápasy - Dorost 13.09.2024

Dorost ve velkém dramatu porazil Spartu, rozhodovaly nájezdy

Další těžká zkouška čekala na dorostence Litvínova, ti totiž na svém ledě přivítali pražskou Spartu, se kterou to jsou vždy velmi náročná utkání, ne jinak tomu bylo i dnes.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
HC VERVA Litvínov