A-tým 29.09.2011

KLA - LIT

Na Svatováclavskou středu jsme zavítali na led posledního Kladna. Postavení v tabulce nás znovu určovalo jako favorita. Ale každý zápas začíná 0:0 a vítězí ten, kdo dá více branek. ...

Soupeř nás zaskočil už ve 2.minutě a z náhodné střely šel do vedení 1:0. Přestože jsme měli více ze hry, akce soupeře byly přímočařejší a nebezpečnější. Srovnat stav se nám podařilo z přesilové hry po pěkné střele Josefa Stříbrného 1:1. Šance se střídaly na obou stranách, ale zatímco soupeři jsme je svojí ležérností a laxním přístupem nabízeli my, na druhé straně jsme Kladenské přehrávali, ale příležitosti jsme nedokázali využít. Nebyli jsme dost důrazní. Do konce třetiny se skóre nezměnilo. Na střely jsme vyhráli 12:11.
Do druhé třetiny jsme udělali některé úpravy v sestavě, ale obraz hry se nám změnit nepodařilo. Soupeři jsme znovu šance nabízeli, a tak nás trestal 2:1, za minutu a půl 3:1. Vystřídali jsme brankáře. Debut v naší kleci si odbyl Michal Danylec. Podařilo se nám snížit po pěkné akci Davida Vostárka 3:2, ale po našem dalším zaváhání soupeř odskočil na 4:2.
V poslední minutě druhé třetiny se prosadil Josef Jícha a snížil na 4:3. Na střely skončila tato část 13:13. My jsme si vytvořili mnohem více střeleckých příležitostí, ale místo střely jsme volili kličku a končili v rohu nebo nám soupeř ujel a dal góla.
Ve třetí třetině jsme chtěli obrátit stav, ale možná jen my trenéři. Na ledě to tak nevypadalo a kladenští šli znovu do dvoubrankového vedení. A znovu po stejné situaci – náš hráč má kotouč na hokejce, místo rychlé přihrávky volí kličku, ztrácí kotouč a ten končí v naší síti 5:3.
Znovu se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky. David Dunko byl důrazný na brankovišti 5:4. To bylo z naší strany vše, co se branek týče. Místo toho, abychom stav srovnali a obrátili, znovu naše chyba a ….6:4, 7:4, 8:4, 9:4. A byl konec. Na střely znovu vyrovnaný stav 14:14.
  Paradoxně jsme na střely vyhráli 39:38, ale hokej se hraje na góly a domácí nám dali lekci v produktivitě.

Sestava: Sklíba , Danylec; Vostárek – Šíp, Jonák – Moravec, Najman – Březák, Jícha – Pospíšil – Stříbrný, Kučera  – Dunko - Poljanský, Brzek – Bárdoš – Dvořák , Zeman.

Mé hodnocení: Neunesli jsme roli favorita. Hoši si mysleli, že se Kladno porazí samo. Chybělo nasazení, důraz, obětavost, pohyb. Další markantní rozdíl byl v přihrávkách. My přihráváme v nouzi, raději kličkujeme: a já sám. Kladenští řešili situace tři na jednoho kombinačně a byli úspěšní.
Nejlepší hráči našeho mužstva: Jediným , kdo snese přísnější měřítko je Josef Jícha. Viktor Lukeš