Preview A-tým 01.02.2021
Autor: Vladislav Kollert

Litvínov čeká zápas před televizními kamerami, přijedou Bílí Tygři z Liberce

Základní část letošního ročníku Tipsport Extraligy se pomalu blíží ke svému konci. Litvínov čeká v únoru 11 zápasů a jeho prvním soupeřem bude v úterním duelu Liberec.

Litvínov jede na vítězné vlně

Litvínovu i Liberci se první měsíc roku 2021 povedl. Chemici zvítězili z posledních pěti duelů hned čtyřikrát, naposledy předvedli otočku při venkovním zápase s Brnem (3:4). O výhře rozhodl ve třetí třetině litvínovský rekordman Viktor Hübl, který má na kontě již 27 bodů za 10 gólů a 17 asistencí.

Bylo to již podruhé, co Litvínov dotahoval dvoubrankové vedení a nakonec zvítězil. O dvě kola dříve předvedli Chemici obdobný kousek na domácím ledě s Vítkovicemi. „Měli jsme špatnou první třetinu, kterou jsme odflákli. Nebruslili jsme, prohrávali souboje a nepomáhali si. Kluci se pak ale zvedli a ukázali charakter. V dalších dvou třetinách jsme si šli za výhrou. Pro nás to jsou velmi důležité body. Po zlém začátku nakonec dobrý konec pro nás," hodnotil duel s Brnem hlavní trenér Vladimír Országh.

Bílí Tygři přišli o jedenáctizápasovou sérii

Liberec naopak své poslední utkání nezvládl a podlehl v domácí aréně Olomouci 2:1. Bílé Tygry to však nicméně nemusí příliš trápit, jelikož dokázali bodovat v jedenácti předchozích zápasech. „Samozřejmě nejsme spokojení s výsledkem, i když pro nás po dvou třetinách stav vypadal příznivě. Byl to typický zápas s Olomoucí, těžce jsme se prosazovali přes její urputnou obranu. Soupeř hrál obětavě a houževnatě. Mrzí mě, že jsme neotočili utkání pomocí přesilovek, které jsme nevyužili," řekl po utkání hlavní trenér Tygrů Patrik Augusta.

Týmu z Podještědí patří v současné chvíli 5. příčka extraligové tabulky, boj o první čtyři místa zajišťující přímý postup do čtvrtfinále je tak velmi reálný. Chemiky tak nečeká jednoduchá práce, obvzláště proti bodujícímu triu Birner-Lenc-Vlach, které dohromady posbíralo již 98 kanadských bodů.

Vzájemné zápasy ve prospěch Liberce

Litvínov se s Libercem utkal v letošní sezóně již dvakrát, oba zápasy nicméně Verva odehrála jako hostující celek. V první vzájemném duelu dokázala na Bílé Tygry vyzrát na nájezdy (1:2), na druhý svátek vánoční už Tygrům podlehla 2:6.

Historicky je na tom z posledních deseti vzájemných utkání lépe Liberec, byť jen těsně. Hráči s bílým tygrem na hrudi se radovali z výhry hned šestkrát, Litvínov bral více bodů ve čtyřech duelech.

Utkání vysílá ČT Sport

Litvínov se tak po lednovém zápase v Českých Budějovicích představí v TV i v únoru. Zápas je na plánu v úterý od 17:20.