A-tým 17.08.2004

Litvínov přehrál Plzeň

Nově utvořený útok Hübl - Branda - Gombár byl v úterním večeru v Mostě hlavním strůjcem přesvědčivé výhry Chemopetrolu nad loňským semifinalistou extraligy z Plzně. Tato řada vstřelila čtyři branky, pátou přidal Havel a Litvínov po dobrém výkonu zdolal Lasselsberger 5:2.Zápas byl zahájen minutou ticha k uctění památky Ivana Hlinky a hráči ve žlutočerném (tentokrát bez formace Jeslínek, Hreus, Kubinčák a dále Kroupy, Ťupy, Trávníčka a Poživila) do něj nastoupili s černými páskami na rukávech. Pod stropem haly visela černá vlajka. ...Hlavní rozhodčí zápasu Tomáš Turčan, plzeňský kapitán David Pospíšil a litvínovský  útočník Ondřej Steiner při minutě ticha k uctění památky Ivana Hlinky.
Domácí, v sestavě se zkoušeným navrátilcem Steinerem (č. 19) byli od první minuty aktivnější. Ve 3. min. si vynutili první faul (Klaus) a po minutě početní výhody se v první šanci objevil uzdravený navrátilec Daniel Branda. Napoprvé neuspěl, ale ve 4. minutě už nadvakrát Dubu v plzeňské brance prostřelil - 1:0. Pak putovali na trestnou lavici v poměrně rychlém sledu Pospíšil, Hranáč a Mrázek. Ve chvíli, kdy se přesilovka Chemopetrolu změnila ve hru čtyři na čtyři Hübl dorazil střelu Kloboučka - 2:0. Litvínov pak přestál pro změnu oslabení při vyloučení Balázse.

Ve 13. minutě se před Dubou objevil Říha, ale zblízka jej nepřekonal. Pak inkasoval dvouminutový trest Havel, byl to však Sklenička, který se v oslabení probil přes obránce až k ohrožení soupeřovy klece. Jen co zpoza katru skočil zpátky na led Havel, dostihla ho i přes usilovně varovné Dubovy úderý holí o led za obránci přesná přihrávka do jízdy. Vyzrát na gólmana Západočechů se mu však nepodařilo. Trestnou lavici ještě zahřáli Dobrovolný (krosček) a Bombic, který přehnal tvrdost u mantinelu, Říha po pěkné akci úspěšně nabíjel Balázsovi, ale skóre už se v této části nezměnilo.

Hosté po přestávce přidali, jenže v útoku byl stále nebezpečnější Litvínov. Po Říhově přihrávce na Havla z druhé vlny měl Duba štěstí, puk mířící mezi vyrážečku a tělo přece jen zastavil. Ve 24. min. byla Brandova formace osekávaná tak dlouho, až ven musel Adamský. Obranu důrazné Plzně se v přesilovce dařilo rozebrat, chyběla jen lepší koncovka. Ve 27. min. byl sám před Dubou Balázs, ale na blafák měl málo prostoru.
Až vyloučení Výtiska už Chemopetrol potrestal. Kotouč za brankovou čáru dopravil Jiří Gombár - 3:0.

Do 3. třetiny znovu vstoupili lépe následovníci Ivana Hlinky. Po kolmici Řezníčka ujel Havel a sólo proměnil - 4:0. Za minutu pokazil Maříkovi 'nulu' Matějovský, který z rohu vyjel až před branku a zasunul puk do vzdálenějšího rohu - 4:1. Další příležitosti si vypracovávala Říhova formace, na branky byl ale tento večer v domácích dresech útok ex-chomutovských - po rychlém přečíslení a akci, na které se podíleli všichni tři, Branda svým druhým gólem zvýšil na 5:1.

Při vyloučení Gombára vytáhl Mařík ze svého arzenálu skvělý reflexivní zákrok lapačkou proti střele Michala Straky. Litvínov zase odpověděl Hüblem, který se efektně i efektivně protáhl kolem obránce; radost mu zkazil Duba. Mařík si poradil s nájezdem Šaffera, ale pak byl dvakrát za sebou vyloučen - poprvé za podražení, podruhé za zdržování (?). I když Plzeň v této dvacetiminutovce hrála čtyři přesilovky zatímco Litvínov žádnou, korigovala stav už jen jednou - dvě minuty před koncem snížil Adam Šaffer na konečných 5:2.

V pátek dopoledne přivítá Litvínov v Mostě Kadaň.