A-tým 27.01.2006

Litvínov v dramatické přestřelce zdolal Plzeň

Gól Jana Bendy (v zápase 2+1) 46 vteřin před koncem 60. minuty rozhodl utkání Chemopetrolu a Lasselsbergeru, ve kterém si hosté vzdálili play-off a domácí potěšili věrné fanoušky. A také definitivně rozhodli o účasti Vsetína v baráži, navzdory jeho nečekanému vítězství nad Pardubicemi. Zajímavé informace zazněly i po zápase na tiskové konferenci. ...

Ptáte-li se, zda ještě žije litvínovská naděje na play-off, pak tedy - žije, ale stále jen v rovině teorie, ztráta je 13 bodů.

Utkání se v první části líbilo. Litvínov mohl hrát (a hrál) uvolněně, hosté potřebovali zvítězit a to je také nutilo otevírat hru.

Kdo se opozdil o tři minuty, přišel o dva góly. Nejprve prošla do sítě Hranáčova střela v přesilovce od modré, za minutu ale srovnal v nájezdu ranou pod padajícího Altrichtera mladý Šindel. Jenže v 6. minutě dorážel obloučkem Branda a vrátil domácím vedení.

Další minuty mohly zápas rozhodnout. Dobře a rychle kombinující Chemopetrol často ohrožoval Romana Málka, neproměnil však ani samostatný nájezd (Prorok) ani další velké příležitosti.

Po změně stran Litvínov polevil a Plzeň přidala na bojovnosti. Odměnou jí byl vyrovnávací gól z hole Pavla Trnky ('matchmakera' hostí, v utkání také 2+1), který trefil Altrichterovi šibenici klece.

Poslední část? Pro diváky paráda, pět branek a dramatický vývoj skóre, navíc se šťastným koncem pro domácí a nešťastným pro plzeňskou střídačku a hlouček jejích fandů na severní tribuně. Pro trenéry, pravda, občas důvod ke kritice do vlastních řad, většina branek padla z předbrankového prostoru. Ale pojďme podrobněji.

44. minuta, Bendu vysílá do sóla Ťupa a litvínovský bodovač číslo 1 nájezd proměňuje méně obvyklým způsobem. První ránu Málek reflexivně zastavuje lapačkou, kotouč v ní však neudrží a Benda z úhlu pohotově forhendem doráží. 3:2

51. minuta, na trestné lavici je Ťupa na 2+2 minuty a přisedá k němu Prorok. Hosté přesilovku čtyři na tři využívají zblízka Zelenkou. 3:3

54. minuta, Poživil se raduje z první branky v sezóně, jeho oblouček přeplachtí gólmana a končí v síti, vzápětí je branka posunuta. 4:3

58. minuta, Branda může rozhodnout, přečíslení dva na jednoho s Bendou ale končí střelou mimo. Nedáš-dostaneš se krutě a zdá se, že i pro domácí osudově naplňuje o chvíli později. 128 vteřin před koncem Trnka vyrovnává. 4:4

59. minuta, hosté si berou oddechový čas. Chtějí vyhrát, nebo držet remízu? Jen co hra začne natlačí se Litvínov do pásma. Benda nejprve míří z úhlu na branku a volný Branda u tyče se po něm vyčítavě dívá. Vzápětí se německý reprezentant nedá odtlačit od puku, dostane se k němu Branda a po něm znovu Benda, který prokáže svůj důraz před brankářem a protlačí puk do sítě. 5:4!

Litvínov, hrající na čtyři kompletní pětky (jen Vrtek a náhradní brankář Fiala se do hry nedostali) nepustí Západočechy ani k power-play a oslavuje s diváky vítězství.

Marek Sýkora: 'Chtěli jsme dosáhnout alespoň na bod. V závěru se zdálo, že i dosáhneme, bohužel jsme udělali v posledních zápasech tradiční chybu v situaci okolo branky a dovolili jsme soupeři dát vítězný gól. Je to škoda, neznám sice ostatní výsledky, ale možná, že i ten bod by nám dovolil vzhlížet k dalším zápasům s větší nadějí.
V 1. třetině byli domácí jasně lepší, lépe bruslili, vytvořili si šance. Od 2. třetiny bylo utkání vyrovnané, rozhodovaly góly a realizace situací před brankou.
Proč nehrál Martin Štěpánek? Odchází od nás. Kam? Do zahraničí, přesně nevím, snad do Švédska. Zda to není brzy, když hrajeme o play-off? Ne. Nebyli jsme úplně spokojeni s jeho výkony, přes agenta přišla nabídka a my jsme řekli ano.'

Petr Fiala: 'Konstatuji to samé, 1. třetinu jsme dobře bruslili i kombinovali, dopředu jsme byli hodně nebezpeční. Dozadu to tak dobré nebylo. Hosté se po přestávce zlepšili a my jsme vzadu byli příliš laxní, proto po dvou třetinách byl stav 2:2 spravedlivý. V poslední části to byla trochu divočina, padlo hodně branek z prostoru kolem branky, od nepokrytých hráčů. Nakonec jsme byli šťastnější, naše osobnosti ty góly daly.'