A-tým 19.10.2008

Litvínov zdolal Mountfield a přiblížil se třicetibodové hranici

Houževnatý odpor soupeře, toužícího po zlomení série neúspěchů, zdolal trpělivě hrající Litvínov v úvodu třetí třetiny a po výhře 5:1 zapsal cenné tři body do tabulky. Viktor Hübl zaznamenal proti svým bývalým spoluhráčům dva kanadské body, jeho bratranec Jaroslav v brance podržel svůj tým při 31 pokusech Jihočechů. ...

Hosté začali aktivněji, ale jen potvrdili, že těžko hledají střelce. S několika jejich pokusy si poradil Jaroslav Hübl a podle otřepaného, nicméně stále platného pravidla o 'nedání a dostání' otevřel skóre utkání přesnou střelou Peter Jánský.

Domácí se stále museli obejít bez trojice zraněných obránců, Šlégra, Vobořila a Skuhrovce.

Po zásahu Petra Punčocháře v přesilovce, který se zprava z úhlu opřel do přihrávky z voleje a prostřelil gólmana, se zdálo, že by utkání mohlo nabrat klidný směr k domácímu vítězství. Bokrošovi svěřenci byli však za bojovnost odměněni snížením, nahození Milana Tomana od modré prošlo pod horní tyčkou do sítě - 2:1.

Zlomovou trefou utkání byl pohotový zásah Viktora Hübla ještě do druhé přestávky. Odražený puk od zadního mantinelu po střele Švarného poslal litvínovský útočník téměř z nulového úhlu do branky odrazem o protihráče a vrátil svému týmu dvoubrankový náskok - 3:1.

Budějovičtí hokejisté zkusili přitlačit soupeře, ale koncovka jim scházela a tak se ani v jinak dobře odehraném závěru druhé třetiny jejich brankové konto nepohnulo.

Běžela 13. skunda posledního dějství a František Lukeš prostřelil Turka počtvrté. Pak už o vítězi nebylo pochyb. Výhru domácích zpečetil v předposlední minutě Martin Jenáček. Téměř pět tisíc diváků aplaudovalo, na Zvon vítězství zazvonil Oldřich Obrtlík.

Zápas netradičně rozhodovali čtyři rozhodčí, Milanovi Minářovi pomáhal jako druhý hlavní Rus Ravodin.

Nejlepší hráči: Petr Punčochář - Radek Duda. Ceny věnovala firma Procházka s.r.o. Maso - uzeniny Roudnice nad Labem.

Ernest Bokroš: 'Bylo to vyrovnané utkání co se týká optického držení puku a šancí na obou stranách. Litvínov nás dnes vyškolil v tom, co nám hodně chybí, a to je produktivita. První střela - gól, první přesilovka - gól, druhá přesilovka - gól. Strašně lehce jsme dostali branky v prvních dvou třetinách, ta třetí to už je vabank, když mužstvo prohrává a hraje nahoru - dolů. Nedokázali jsme skórovat ani z přesilovek a byli za to potrestaní.'

Jaroslav Hübl: 'Nezačali jsme zápas dobře, byli pod tlakem, ale dobře jsme v utkání bránili a šli za svým cílem. Tlačili jsme se agresivně do branky a když jsme měli šanci, tak jsme ji využili. Začátkem třetí třetiny jsme dali gól, uklidnili se a zbytek utkání už měli pod kontrolou. Hráli jsme pak to, co jsme potřebovali a šli za splněním svého cíle, kterým byli tři body.'