Mládež 09.04.2017
Autor: Martin Stříbrný, Avantgard Hockey

Litvínovští mladíci ovládli prestižní velikonoční turnaj Easter Cup!

Litvínovští mladíci ovládli tradiční velikonoční turnaj Easter Cup konající se v Mostě pro kategorii 2004 a 2005. Po skvěle zvládnuté skupinové části si ve finálových zápasech poradili bez problémů s finským soupeřem Kiekko Laser 1 a North Stars a zaslouženě tak brali zlaté medaile!
Skupina A

V základní skupině se hokejisté Litvínova utkali se čtyřmi soupeři. Celý turnaj rozehráli proti Harjun Kiekko. V utkání s finským soupeřem Chemici dominovali a po vítězství 7:3 si připsali první body do tabulky.

Následovala první komplikace, když v úterý brzy ráno podlehli litvínovští výběru Czech Stars Team 1 vysoko 3:8. Znamenalo to pro ně tak první, nakonec jedinou porážku na turnaji.

Za nedlouho roznesli Chemici sousedy z Mostu vysoko 11:0, čímž se psychicky připravili na odvetu proti Czech Stars Team 1. Ta Chemikům vyšla parádně, když se po skvělém obratu radovali z vítězství 3:2.

Středeční, závěrečný program odstartovali litvínovští proti finskému Kiekko Laser 1. To po skvělém hattricku Davida Hauptvogla porazili Chemici vysoko 7:2 a bylo jasné, že si zahrají o zlaté medaile!

Zápas o zlato: North Stars - HC Litvínov 3:6

Do utkání o zlato vstoupil lépe Litvínov. Ihned po patnácti sekundách se prosadil Tomáš Holčák, který otevřel stav utkání na 1:0.
Následně to zkoušeli i hráči North Staru, ale litvínovský brankář si s jejich střely beze všeho poradil. Černožlutí měli celkově více ze hry, tlačili se do brány a měli o mnoho víc šancí. Následovala přečíslení 2/1 na straně Litvínova, ale gólové příležitosti z toho nakonec nebyly. To ovšem Chemiky nemuselo mrzet, protože hned vzápětí navýšil na 2:0 David Hauptvogel.

Litvínov mohl přidat ještě třetí branku v řadě poté, co došlo k dalšímu přečíslení 2/1, ale obránce North Stars tomu na poslední chvíli zabránil. Po zbytek první třetiny se hrálo spíše v obranné třetině Northu. Litvínov měl několik dalších šancí za sebou až se uvolnil znovu David Hauptvogel a rázem vedl Litvínov 3:0. V samotném závěru třetiny se ještě na brankáře North Staru řítil litvínovský hráč, ale neproměnil. Do kabin se tak šlo za stavu 3:0 pro Litvínov!

Druhá třetina začala přesilovou hrou North Staru, který ale svou výhodu nevyužil. Následovalo další vyloučení na straně Litvínova, takže North dostal šanci  v další početní výhodě, která také nebyla nakonec využita. Poté si vzal tým North Star oddechový čas a po jeho skončení se také už prosadil, když na 1:3 snížil Dominik Perný. Vstřelená branka Hvězdy patřičně nabudila a postupně si vypracovávaly další šance. Posléze ale došlo k vyloučení i na jejich straně a první přesilovou hru si zahrál Litvínov.

Ten se při ní ocitl v obrovské šanci, když se sám na gólmana řítil David Hauptvogel, ale byl podražen a bylo nařízené trestné střílení,. To výše jmenovaný proměnil a zkompletoval tak svůj hattrick. Do konce třetiny už žádná jiná branka nepadla, takže byl stav utkání 4:1 pro Litvínov.

Ve třetí třetině se hrálo nahoru dolu. North Star chtěl dohnat svou ztrátu a to se mu také vyplatilo, když na 2:4 snížil Ondřej Postl. Jenže sotva se doradoval ze vstřeleného gólu, tak zaúřadoval znovu Litvínov. Střelou pod horní tyč vstřelil pátý gól Adam Šikl. Dále došlo k vyloučení na straně černožlutých. North Stars tentokrát svou přesilovku využil, poté co se prosadil znovu Ondřej Postl. Pět minut před koncem utkání mohl North přidat ještě jednu branku, jenže žádný z jeho hráčů nedokázal trefit odkrytou branku. Naopak na druhé straně se uvolnil Tomáš Holčák a upravil tak stav utkání na konečných 6:3!

Nejlepším útočníkem celého turnaje byl vyhlášen hráč HC Litvínov Adam Šikl. Zároveň nejproduktivnějším hráčem celého turnaj byl také útočník Litvínova - David Hauptvogel!