Rozhovory 31.03.2024
Autor: Štěpán Navrátil

Nechali jsme na ledě maximum a ukázali si, že se s nimi hrát dá, ví Jindřich Abdul

Bojovný výkon a otevřený duel až do poslední vteřiny. První semifinále sice začala lépe Verva, která se po akci Abdula dostala do vedení, jenže následně Dynamo dvěma trefami otočilo vývoj na svou stranu a bere první semifinálový bod.

„Čekali jsme, že na nás vlítnou. Přeci jen jsou odpočatí a my už v nohách něco máme, takže jsme to čekali. Říkali jsme si, že musíme přežít prvotní tlak, a pak to bude dobré, což se nám podařilo. Výborně chytal Matej Tomek, který nás několikrát podržel. Několikrát to byly takové pološance, ale chytal fakt výborně, a i díky němu jsme měli šanci až do konce se zápasem něco udělat,“ popisoval Jindřich Abdul.

Právě sám útočník se zasloužil o vedoucí trefu Vervy, když jeho ránu jemně tečoval do sítě Andrej Kudrna. „Vím, že Pepa (Jícha) to tam výborně vypíchnul a mně se to tam docela otevřelo. Pak jsem to jen hodil na bránu. Asi bych měl na bránu střílet častěji,“ dodal s úsměvem litvínovský forvard.

Pardubice ale následně dvěma zásahy otočily vývoj na svou stranu a po těsném vítězství zapisují první bod. „Je to škoda, myslím si, že jsme v závěru mohli dorovnat, a potom se třeba mohlo rozhodnout v prodloužení. Je to škoda, ale nic se neděje, zítra je nový den. Uděláme maximum, abychom bod získali,“ velí Abdul.

Asi největší šanci na srovnání skóre měl dvě minuty před závěrečnou sirénou Ondřej Kaše, jenž avizoval střídání, ale chytře si počkal na přihrávku a řítil se v úniku sám na Willa. „Vůbec jsem ho neviděl, že tam číhá, jen jak se všichni zvedli, že jede sám na bránu. Je to škoda, ale šancí bylo více. Nedá se nic dělat,“ přiznal sportovně útočník.

Po prvním semifinále ale cítí šanci i proti vítězi základní části: „Myslím si, že až na ten prvotní tlak jsme nehráli špatně. Nechali jsme na ledě maximum a ukázali si, že se s nimi hrát dá. I oni se zatáhnou, když jde o výsledek.“

Ostatní 18.04.2024

Vervashop od pátečního poledne do středy 24. dubna z důvodu inventury uzavřen

Vážení fanoušci, dovolujeme si vás informovat, že z důvodu velké posezónní inventury bude od pátečního (19. dubna) poledne až do středy 24. dubna uzavřena kamenná prodejna Vervashopu u Zimního stadionu Ivana Hlinky, tak e-shop Vervashopu. Děkujeme za pochopení.
Více >
Ostatní 15.03.2024

Zažijte finálový víkend! Vstupenky na světový šampionát jsou stále k dispozici

Do startu nejočekávanější hokejové události roku zbývají pouhé dva měsíce! Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji se do Česka vrací po devíti letech. Chcete zažít atraktivní podívanou, jako tomu bylo v roce 2015? Praha i Ostrava totiž očekávají příjezd velkých jmen!
Více >
Zápasy - Junioři 12.03.2024

OF4: Junioři potřetí podlehli Bruslařům, sezóna pro ně končí

Mladí hráči Vervy dnes rozehráli čtvrtý zápas osmifinále play off, kdy za stavu 1:2 bojovali o rozhodující duel série.
Více >