Preview - Dorost 20.11.2019
Autor: Petr Význer

Ovládne dorost regionální derby s Chomutovem i podruhé?

Dorostenci po sérii tří vyhraných zápasů v řadě zavítají na led chomutovských Pirátů. Ti si stejně jako Litvínov nedávno vyšlápli na jednoho z lídrů tabulky. Chemici porazili Plzeň po prodloužení a Piráti přetlačili Karlovy Vary v základní hrací době. Utkání začíná ve čtvrtek 21.11. v 17:30 na chomutovském zimním stadionu.
Tým pod vedením trenéra Tvrzníka získal z posledních dvou utkání čtyři body. Nejprve překvapivě zvítězil na ledě Plzně 3:2 po prodloužení, aby následně doma přehrál pražskou Spartu 2:1 po samostatných nájezdech. Domácí výhra nad Spartou se nerodila vůbec snadno. Do vedení šla totiž v první třetině po Theimerově povedené střele Sparta.

Další změnu skóre přinesl ve druhém dějství Krocker. I přes velký počet vyloučení se ani jeden z celků nebyl schopný trefit v přesilové hře ani při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Nerozhodlo ani prodloužení a na řadu tak přišly nájezdy. V nich se za Litvínov trefil Slavík a v páté sérii z posledního možného nájezdu vyrovnal Adámek. O vítězný nájezd se pak postaral obránce Kadár.

V kanadském bodování se stále drží na čele dvacetibodový Jan Vopat (7+13), který v uplynulém víkendu odehrál oba zápasy za juniorku. Na stejná čísla se teď podařilo dostat i Dominiku Broučkovi (7+13). Jedničkou mezi třemi tyčemi je s úspěšností zákroků 92, 04% a 2,32 inkasovanými góly za zápas David Čermák

Dalším soupeřem chemiků bude rival ze sousedního Chomutova. Piráti se před derby utkali s kladenskými Rytíři (5:6) a s Energií Karlovy Vary. Energetici měli od začátku zápasu navrch, když Bajgara propálil v první minutě Černý. Netrvalo to dlouho a stav byl na malou chvíli vyrovnán. Janeček se z vyrovnávací branky radoval jen 80 vteřin, protože vedení na stranu celku ze západních Čech vrátil März.

Ve druhé periodě vyrovnal Šilar, z hole Botoše však během necelé minuty přišla odpověď a ve vedení se stále drželi domácí. Když na Perný oslavoval branku na 3:3, na cestě do brankoviště už byl Kubát. Čistý štít si neudržel dlouho. Vostiňák ve vlastním oslabení dokonal obrat. V závěrečné části zápasu navýšil chomutovský náskok Novotný a bylo po zápase. Karlovy Vary ale chtěly mít poslední slovo, což se jim také povedlo. Bulkova úspěšná trefa však neměla žádný efekt na další vývoj zápasu.

Chomutovskému bodování vládne s 31 body Jiří Kulich (19+12). Na druhém místě je s rozdílem dvanácti bodů Tadeáš Svoboda (8+11). Nejvíce vytěžovaným maskovaným mužem je Lukáš Malant (89,43% a 2,88 gólu za zápas).

Zatím jediné regionální derby se odehrálo na Zimním Stadionu Ivana Hlinky. Chemici si z něj odnesli plný počet bodů, když po trefách Skuhrovce, Vopata a Špačka zvítězili 3:0. Brankář Ešler zaznamenal 19 úspěšných zákroků a pomohl svému týmu k výhře čistým kontem.