A-tým 15.10.2014

Po 12. kole (desátém zápase)

Sport je krásný a umí překvapit. Proto se na sportovní zápolení chodí. Další důkaz poskytl úterní zápas, ve kterém Litvínov po porážce s Libercem zajížděl na led rozjeté pražské Sparty.
Kdo by před letošní hokejovou sezónou tipoval, že Litvínov vyhraje devět z prvních deseti zápasů?
Kdo z vás věřil, že poprvé v historii bude týmu v úterý stačit k výhře na Spartě jediná branka?
A že ji dá ve své gólové premiéře Pavel Písařík?

Na druhou stranu, že českou fotbalovou kvalifikační skupinu na mistrovství Evropy povede Island a Nizozemsko bude až třetí, by také nikdo netipoval…

1:0 již Litvínov Spartu porazil, bylo to v sezóně 2000/01. Ale to bylo doma a až v prodloužení. Zajímavostí je, že tehdy gól vstřelil obránce Karel Pilař, dnešní sparťan.

25 bodů po deseti odehraných zápasech, to je paráda. A to zbývají ještě duely s Pardubicemi, a k dobru jsou zápasy ve Vítkovicích a na Slavii.

Čtvrtstovka bodů znamená, že je tým vlastně už nyní, v polovině října, ve třetině své cesty ke splnění základního cíle. Třikrát 25 = 75. A to je jistý postup do play off.

Kolik bodů získal HCVL v jedné čtvrtině v historii nejvíc?
Od zavedení tříbodového systému to bylo ve druhé čtvrtině základní části 2008/09 – třicet. I to je letos dosažitelné.

Takový gól se pamatuje. Pavel Písařík debutoval v extralize již v ročníku 2012/13. Více zápasů si připsal v minulé sezóně, před úterkem měl na kontě 26 zápasů. A zatím ani ťuk. Gól nebo nahrávka se 21-letému forvardovi vyhýbaly, i když šance měl. Až ve 12. kole se dočkal a stálo to za to.
Byl to pro rodinu Písaříků vůbec šťastný týden, o dva dny dříve se při losování permanentkářů usmálo štěstí na jeho otce, který vyhrál maso od firmy Astur-ka.

Verva si nyní přímý souboj o druhé místo zopakuje, bude jej hájit v pátek doma proti Pardubicím (17:30).
V neděli zamíří ke druhému podkrušnohorskému derby v tomto ročníku do Karlových Varů (18:20). Tam bude týmu naposledy chybět distancovaný kapitán Michal Trávníček.