A-tým 18.01.2005

Podesáté bez výhry. 50 střel - 2 góly

Smutný byl závěr zápasu Litvínov - Plzeň. Diváci nepískali, jen v posledních minutách ztichli. Na celém stadionu se tak radoval jen hlouček plzeňských fandů na severní tribuně, který oslavoval návrat svého týmu do první osmičky. HC Chemopetrol z ní naopak v úterý večer po porážce 2:4 poprvé v sezóně vypadl. ...
Chtěli jsme přerušit tu sérii, kdy vždycky na začátku zápasu prohráváme 2:0, ale opět se nám to nepodařilo,' smutně se pousmál Vladimír Jeřábek. 'Je to tu snad nějaké... prostě nevím. Začneme dobře, pak nahozený puk, který jde snad dva metry vedle brány, teč a 1:0. A potom druhý gól.
Od 2. třetiny jsme si dokázali vytvořit tlak, kluci perfektně bojovali. Rozhodující okamžiky byly naše hrubé chyby po vstřelených gólech na 1:2 a 2:3, po nichž jsme brzy zase inkasovali na 1:3 a 2:4. Ve 3. třetině jsme nějaké šance měli, stejně jako Plzeň, to už je hokej. Ale kontaktní gól se nám dát nepodařilo.'

O mnoho víc se k zápasu, jehož nejlepšími aktéry byli vyhlášeni Jiří Gombár a David Pospíšil, říct nedá.

Litvínov bez Brandy, Ručinského a Poživila začal na tři pětky a vůbec ne špatně. Vypracoval si šance, i když na druhé straně se musel činit také Kamil Jarina. V době, kdy se zdálo, že tým získává výraznější převahu, přišel gól po střele z nejvzdálenějšího bodu na modré čáře od branky, která po teči Kudrny skončila pod horní tyčkou.

V 10. minutě nečekaně odjel z klece Západočechů Tomáš Duba (Ivan Vlček: 'Při nějakém zákroku si poranil kotník, snad vazy, uvidíme') a nahradil ho velezkušený Rudolf Pejchar. Litvínov se snažil na studeného gólmana okamžitě zesílit střelbu, ale nedařilo se. V 15. minutě si navíc vyjel zpoza svatyně domácích štírek Pospíšil a elegantně zavěsil - 0:2.

Byl to jeho zápas. Poté, co Zálešák konečně snížil (využil ideální příhru Buzka) znovu Pospíšil zvýšil na 1:3 a utnul tak vzmáhající se nápor Chemopetrolu. Těsně předtím totiž mohl vyrovnat Reichel, pak Martinec hledal lépe postaveného Zálešáka, ale paní Štěstěna se na černožluté neusmála.

Až snížil na 2:3 Gombár, jenže naděje na vyrovnání vydržela domácím jen 8 minut, než se Pospíšil podílel i na čtvrtém gólu Moravce. A tento výsledek hosté udrželi až do konce. Změnu stavu nepřinesla ani power-play, ani řada přesilovek, ani celkem 50 střel, které Litvínov vyslal na branku.

Kouč domácích čelil i dotazu, zda by týmu nepomohl psycholog. 'Nevím, opravdu nevím,' zamýšlel se Vladimír Jeřábek.
Hráči se dopouští stále stejných chyb, není na místě tvrdší slovní rekace?
'Jsou to profesionálové a schválně to nedělají. Zítra si to rozebereme, jedná se o individuální chyby. Plzeň měla ve druhé třetině tři gólovky a dvakrát skórovala. Tři chyby za třetinu není zas tak špatné, jenže ten trest - v podobě gólu - u nás teď vždycky přijde. Zatímco když se týmu daří, branka z toho zkrátka nepadne.'

Ivanu Vlčkovi se zápas hodnotil podstatně lehčeji: 'Přijeli jsme s cílem pozorně bránit a eliminovat očekávaný tlak soupeře v prvních deseti minutách. Spoléhali jsme na protiútoky, ne na hokej nahoru-dolů a to nám vyšlo. Zápas se pak odvíjel podle našich představ tak, jak jsme chtěli.'

S podezřením na otřes mozku nedohrál Hranáč, v průběhu utkání naopak naskočili do hry ze čtvrté pětky Skuhrovec a k premiéře v extralize junior Jánský.