A-tým 02.03.2018
Autor: Redakce

Poslední díl maratónu 52 kol. Zhasne Verva Kometu?

K poslednímu zápasu základní části nastoupí Verva v neděli v 16:20 na ledě páté brněnské Komety. I duely 52. kola mají nařízen jednotný začátek.
Kometa Brno po olympijské pauze vytěžila bod z domácího zápasu s lídrem tabulky z Plzně (4:5sn). Fanoušky opravdu napínala, třetiny skončily: 1:0, 0:4 a 3:0!
V Olomouci v pátek pak Brňáci utrpěli debakl 2:7.

Ve vzájemných zápasech s HCVL je Kometa úspěšnější poměrem získaných bodů 7:2.

Z posledních čtyř zápasů (dva před přestávkou, dva po ní) získala Verva šest bodů, přičemž tři vyhrála. Na tříbodovou výhru čeká 17 zápasů, nicméně: blýská se na lepší časy? V dlouhodobé části má tým v neděli poslední šanci vyhrát v normální hrací době.
Fanoušci věří, že tříbodová vítězství přijdou v tu nejdůležitější dobu.

Mužstvo se muselo v pátek obejít bez svého nejproduktivnějšího obránce Kubáta, zraněného ve středu v Pardubicích. Zcela fit není ani útočník Mikúš.

Každý úspěch potěší, zejména jste-li poslední. Výhra v prodloužení nad čtvrtými Vítkovicemi je povzbuzením, i když ortel žlutočerné čtrnácté příčky vzhledem k nečekanému úspěchu Jihlavy v Hradci 4:2 už neodvrátila.

Po nedělní derniéře základní části čeká Vervu šest zápasů ve skupině o 11. až 14. místo.
V úterý nastoupí venku, v pátek 9. března (17:30) doma a v neděli 11. března proti Jihlavě (15:30) rovněž doma.
Dále se bude utkávat ještě se sousedním Chomutovem a s Mladou Boleslaví.

Připomínáme, že vstupné na druhou část sezóny bylo výrazně zlevněno, na 100 korun k sezení a 50 korun k stání. Permanentkáři mají zdarma prodlouženou platnost.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

Poslední utkání

HC Olomouc - HC Kometa Brno7:2 (3:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 2. J. Káňa (Skladaný), 3. Holec (Vyrůbalík, Mráz), 20. Burian (Strapáč), 31. J. Knotek (Eberle), 50. J. Knotek (Škůrek, Laš), 56. J. Galvas (Jergl, J. Knotek), 57. Škůrek (Burian, Strapáč) – 41. J. Krejčík (Zaťovič), 49. Štencel (P. Holík) Rozhodčí: Svoboda R., Kubičík – Pešek, Svoboda J.. Vyloučení: 6:3, navíc L. Galvas (OLO) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5500 (vyprodáno). Střely na branku: 33:14. Průběh utkání: 4:0.

HC VERVA Litvínov - HC Vítkovice Steel2:1 pr. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Hanzl (Vandas), 61. Hübl (Lukeš) – 36. Bartovič (Szturc, Jáchym) Rozhodčí: Bejček a Kika Vyloučení: 5:2, navíc Lev 10 min. a trenér Petr (oba Vít) do konce utkání, oba za nesportovní chování Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Petrásek 23 - Bartošák 34 Diváci: 2108